Reklama

Jak zahamować nadmierne wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to rzecz zupełnie naturalna. Każdy człowiek traci codziennie od 50 do 100 włosów. Widok włosów na szczotce lub po prysznicem nie powinien nas zatem martwić. O wypadaniu włosów jako o problemie zdrowotnym możemy mówić, gdy ich ilość znacznie przekracza wspomniane liczby. Przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być różne. Najczęściej wymienia się: niedobór witamin, łupież i łuszczycę skóry głowy. Podpowiadamy, jak radzić sobie z tą dolegliwością w naturalny sposób.

Reklama

Maseczka z jajka

Nie bez przyczyny jajka znalazły się w tym zestawieniu jako pierwsze. Od lat zaliczane są do grupy najzdrowszej żywności. Trudno się dziwić, gdyż to kopalnia witamin i minerałów. Okazuje się, że jajka doskonale wpływają na włosy, stąd tak popularna jest maseczka z żółtka, która hamuje ich wypadanie, wzmacnia je i przywraca blask. By przygotować maskę, wystarczy rozmieszać dwa żółtka z niewielką ilością soku z cytryny.

Olejek rycynowy

Właściwości lecznicze i kosmetyczne olejku rycynowego przeżywają obecnie swój renesans. Szczególnie sprawdziły się w pielęgnacji włosów. Olej rycynowy wzmacnia je, odżywia, przyspiesza ich porost oraz hamuje wypadanie. Właściwości te zostały udowodnione w wielu badaniach naukowych. Jak stosować olejek rycynowy? Wystarczy wcierać go regularnie w skórę głowy. Już po kilku zabiegach zauważmy różnicę.

Czarna rzepa

Dobroczynne właściwości dla naszych włosów ma również czarna rzepa, a konkretnie sok z tego warzywa. Pozytywne efekty przyniesie codziennie wcieranie soku z rzepy w skórę głowy. Już po kilku dniach zobaczymy wyrastające nowe włoski.

Pokrzywa

Pokrzywa nie bez przyczyny stanowi stały składnik kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Ta roślina to bogactwo witamin oraz minerałów, które sprawiają, że nasze włosy są mocne, a skóra gładka i promienna. By zahamować wypadanie włosów, należy zaopatrzyć się w nalewkę z pokrzywy i wcierać ją w skórę głowy po każdym umyciu włosów.

Drożdże

W kuracjach przeciw wypadaniu włosów sprawdzą się również drożdże. Mają one dobroczynny wpływ na naszą skórę, włosy i paznokcie. Wystarczy regularnie nakładać na włosy maskę z drożdży. Jej przygotowanie jest bardzo proste: około 30 gramów świeżych drożdży rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody i dodajemy sok z cytryny. Maseczka z drożdży przyspiesza porost włosów i hamuje ich wypadanie. Należy nałożyć ją na włosy na około 20 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Zabieg powtarzać dwa razy w tygodniu.

Sól morska

Osłabionym i wypadającym włosom może pomóc również sól morska. Mało kto wie, że produkt ten świetnie działa na włosy: wzmacnia je, dodaje im blasku i hamuje wypadanie. Z soli morskiej najlepiej zastosować płukankę. W litrze przegotowanej wody rozpuszczamy trzy łyżki soli morskiej, mieszamy całość, a następnie moczymy w roztworze włosy przez 10 minut. Na koniec spłukujemy je ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama