Reklama

Jak wzmocnić kruche i łamliwe paznokcie? Oto niezawodne kuracje

Kruche, nadmiernie łamliwe i łatwo rozdwajające się paznokcie to pierwszy ważny symptom świadczący o tym, że z naszym organizmem dzieje się coś niepokojącego. Często świadczą o groźnych niedoborach kluczowych pierwiastków czy witamin oraz niewystarczającym nawodnieniu organizmu. Poza tym stanowią dowód na niewłaściwą pielęgnację dłoni, które są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. W rozwiązaniu dokuczliwego problemu pomogą sprawdzone babcine kuracje. A te - jak wiadomo - są po pierwsze skuteczne, a po drugie tanie. Oto kilka patentów na na kruche i łamliwe paznokcie. Można je śmiało przeprowadzić w domu.

Reklama

Dlaczego paznokcie nadmiernie się łamią?

Przyczyn kruchych paznokci warto poszukać przede wszystkim w diecie. Jeśli jest słabo zbilansowana, a tym samym uboga w niezbędne witaminy i pierwiastki, takie jak choćby magnez, cynk, wapń, krzem oraz witaminy B, A, E czy C, to paznokcie bardzo szybko tracą elastyczność i łatwo się rozdwajają. Wrogiem płytki paznokciowej jest także słabe nawodnienie, wpływ detergentów, pogody oraz niewłaściwa - źle dopasowana do potrzeba skóry - pielęgnacja. W krytycznej sytuacji można oczywiście sięgnąć po gotowe preparaty, ale niejednokrotnie mogą je zastąpić w pełni naturalne specyfiki, które niemal każdy ma w zasięgu ręki w domu. Nierzadko są bajeczne tanie, bo mówiąc wprost - kosztują grosze. O jakich specyfikach mowa? Lista jest całkiem długa.

Paznokcie się kruszą i łamią? Wykorzystaj aloes!

Ratunkiem dla osłabionych paznokci może okazać się między innymi znany z leczniczych właściwości aloes. Ta doskonale wszystkim znana roślina posiada liczne właściwości regenerujące i antybakteryjne. Jeśli płytka paznokciowa nadmiernie się łamie, wystarczy codziennie pocierać ją rozciętym kawałkiem liścia rośliny. Ten prosty zabieg przynosi rewelacyjne efekty. Dzięki zawartym w aloesie witaminom i minerałom regeneruje naskórek oraz płytkę paznokciową i uzupełnia deficyty witamin oraz pierwiastków.


Babcina kuracja paznokci octem jabłkowym

Podobne do aloesu działanie posiada ocet jabłkowy i doskonale sprawdza się w pielęgnacji paznokci. Obecne w nim minerały, takie jak wapń czy magnez, regenerują płytkę paznokciową oraz działają antybakteryjnie, a tym samym zapobiegają rozwojowi infekcji. Ocet jabłkowy trzeba tylko połączyć w takich samych proporcjach z wodą (najlepiej przygotować pół szklanki octu i pół szklanki wody) i moczyć w miksturze palce przez kilkanaście minut. Pierwsze rezultaty widać już po dwóch dniach. Zabieg trzeba jednak wykonywać regularnie. Najlepiej trzy - cztery razy w tygodniu.

Olejek rycynowy - tani przepis na piękno

W kuracji nadmiernie kruchych i łamliwych paznokci warto także wykorzystać olejek rycynowy. Stanowi on doskonałe źródło witamin młodości A i E, a tym samym wzmacnia osłabione paznokcie, a co ważne - przyspiesza ich wzrost. Widoczne rezultaty przynosi między innymi "kąpiel" paznokci w olejku rycynowym. Przygotowanie zabiegu zajmuje chwilę, ale naprawdę się opłaci. Olejek rycynowy trzeba podgrzać do temperatury ok. 30 stopni Celsjusza, przelać do miseczki i moczyć w nim paznokcie przez ok. 15 − 20 minut. Resztki olejku, które zostaną na opuszkach palców, trzeba dobrze wetrzeć w płytkę paznokciową. Zabieg najlepiej powtarzać kilka razy w tygodniu.

Kruche paznokcie? Wykorzystaj moc oliwy z oliwek

Niezawodnym patentem na kruche i nadmiernie łamliwe paznokcie jest również moczenie ich w oliwie w oliwie. Ten bogaty w witaminy oraz kwasy tłuszczowe omega preparat posiada właściwości pielęgnacyjne i doskonale regeneruje naskórek. Oliwę z oliwek trzeba przelać do szklanej miseczki i lekko podgrzać w mikrofali, a następnie dodać do niego kilka kropel soku z cytryny. W tak przygotowanej mieszance trzeba moczyć paznokcie przez co najmniej 10-15 minut. By paznokcie odzyskały dawną kondycję, zabieg trzeba przeprowadzać co najmniej cztery razy w tygodniu. Warto, bo od razu prezentują się lepiej.

Planuj zakupy i znajdź najnowsze promocje w sklepach z ding.pl.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama