Reklama

Jak wykorzystać olejek migdałowy do redukcji cieni pod oczami?

Brak odpowiedniego nawilżenia skóry jest częstą przyczyną charakterystycznych cieni pod oczami. Właśnie z tego powodu najszybszym sposobem na pozbycie się ich jest nawilżenie tamtego rejonu ciała. Olejek migdałowy pełny jest zdrowych tłuszczy, które idealnie nadają się do tego celu. Po nałożeniu bezpośrednio pod okiem tworzy on specjalną barierę ochronną, która pomaga w utrzymaniu wilgoci w skórze. Olej migdałowy jest również bogatym źródłem witaminy E i K - bardzo pomocnych w redukcji cieni. Olejek ten możesz stosować bezpośrednio lub połączyć z innymi środkami w celu wzmocnienia jego działania.

Reklama

Bezpośrednie stosowanie

Nałóż olejek migdałowy na końcówki palców i delikatnie rozprowadź jego cienką warstwę pod oczami. Najlepszy efekt uzyskamy stosując olejek ze słodkich migdałów tłoczony na zimno. Kurację tę stosuj dwa razy dziennie - rano i bezpośrednio przed snem.

Olejek migdałowy z aloesem

Jeśli chcesz pozbyć się cieni wymieszaj olejek migdałowy z żelem z aloesu. Aloes jest doskonałym środkiem nawilżającym dla delikatnej skóry wokół oczu. Łatwo przenika przez skórę i skutecznie redukuje jej niedoskonałości. Obie te substancje należy zmieszać w równych proporcjach. Rozprowadzaj niewielką ilość tej mieszanki bezpośrednio pod oczami dwa razy dziennie.

Olejek migdałowy z miodem

Kluczowe są tu naturalne, utrzymujące wilgoć właściwości miodu. Pomaga on w zachowaniu miękkości i gładkości skóry pod oczami oraz skutecznie rozjaśnia cienie. Zmieszaj 1/2 łyżeczki olejku migdałowego z łyżeczką miodu. Mieszankę rozprowadź równomiernie pod oczami bezpośrednio przed snem. Należy stosować ją raz na dobę.

Olejek migdałowy z sokiem z cytryny

Kwas cytrynowy jest skuteczny w rozjaśnieniu delikatnej skóry pod oczami. Korzystna dla skóry jest również, występująca w nim obficie, witamina C. Wymieszaj jedną łyżkę oleju migdałowego z łyżeczką soku z cytryny i rozprowadź ową mieszankę w okolicach oczu przed pójściem do łóżka.

Olejek migdałowy z mlekiem w proszku

Codzienne stosowanie tej mieszanki pozwoli nam skutecznie rozjaśnić ciemne kółka pod oczami. Mleko w proszku pomaga w nawilżeniu skóry oraz jej złuszczaniu, szybko redukując przyciemniony obszar. Zmieszaj olej migdałowy i mleko w proszku w mniej więcej równych ilościach. Otrzymaną maść równomiernie rozprowadź pod oczami i pozostaw ją tam na 10-15 minut. Następnie spłucz ją przy pomocy letniej wody.

Olej migdałowy z kurkumą

Działanie kurkumy nie ogranicza się jedynie do redukowania cieni pod oczami. Posiada silne właściwość przeciwzapalne, które pomagają w zmniejszaniu wszelkich obrzęków. Środek ten pobudza również krążenie krwi i redukuje zmarszczki wokół oczu. Wystarczy dodać szczyptę kurkumy do łyżeczki olejku migdałowego. Nałóż mieszaninę na skórę bezpośrednio pod okiem poczekaj około 15 minut. Teraz możesz zmyć ją przy pomocy wody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama