Jak wykorzystać olejek eukaliptusowy?

Istnieje wiele produktów, które mają tak wszechstronne zastosowanie, że ich posiadanie w domowym gospodarstwie może nam znacznie ułatwić życie. Należy do nich z pewnością olejek eukaliptusowy. Wykazuje nie tylko właściwości korzystne dla naszego zdrowia, ale może być przydatny w takich problemach jak plamy na tkaninach czy pojawiające się w domu insekty. Oto, do czego może nam się przydać olejek eukaliptusowy.

Cukrzyca

Olejek eukaliptusowy stosuje się do leczenia cukrzycy. Przyspiesza przepływ krwi, co ma w tym przypadku duże znaczenie. Mieszamy olejek z balsamem do ciała i smarujemy taką mieszanką skórę po kąpieli.

Zapalenie płuc

Olejek ten również wykazuje korzystne działanie w przypadku pacjentów z zapaleniem płuc. Wcieranie go w klatkę piersiową sprawia, że płuca się oczyszczają.

Łokieć tenisisty

Głęboki masaż z użyciem olejku eukaliptusowego jest zalecany w przypadku osób z łokciem tenisisty. Należy jednak oddać się w ręce specjalisty.

Ulga w opryszczce

Olejku eukaliptusowego można użyć w leczeniu opryszczki. Pomaga zmniejszyć ból i skraca czas jego trwania, gdyż ma silne właściwości przeciwwirusowe. Dzięki tym właściwościom znajduje również zastosowanie w leczeniu chorób takich jak ospa wietrzna i półpasiec.

Zwalcza gorączkę

Olejek eukaliptusowy może z powodzeniem być użyty do obniżania temperatury ciała w gorączce. Wylej dwie krople olejku na czystą szmatkę i pocieraj nią boczne części ciała, stopy i klatkę piersiową. Jego chłodzące właściwości przyniosą ulgę i obniżą temperaturę ciała.

Odstraszanie insektów

Olejek eukaliptusowy używany jest na całym świecie do odstraszania owadów. Rośliny eukaliptusa sadzi się specjalnie, by zapobiegały rozprzestrzenianiu się malarii.

Właściwości antyseptyczne

Olejek eukaliptusowy jest świetnym środkiem odkażającym. Stosowany jest na powierzchniowe przecięcia, rany, zadrapania, a nawet do opatrunków pooperacyjnych. Wiele środków antyseptycznych dostępnych na rynku zawiera w swoim składzie ten olejek.

Środek wykrztuśny

Masaż wykonany z użyciem kropli olejku eukaliptusowego z uciskaniem odpowiednich punktów na stopach oraz na klatce piersiowej uwalnia śluz z płuc. Zacznij od jednego masażu dziennie, a jeśli nie przyniesie spodziewanych rezultatów, spróbuj trzy razy dziennie.

Czerwonka

Olejek eukaliptusowy może być stosowany w łagodzeniu biegunki i stanu zapalnego. (Można go również używać w zwalczaniu stanów zapalnych wywołanych grypą czy przeziębieniem). Wykonujemy masaż brzucha w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara z użyciem 2 kropli olejku.

Do czyszczenia toalety

Olejek eukaliptusowy w połączeniu z sodą oczyszczoną i octem daje świetny środek do czyszczenia toalety. Jego właściwości przeciwbakteryjne i dezynfekujące są niezwykle przydatne w łazience, która po wyczyszczeniu takim środkiem będzie świeżo pachnieć.

Zwalczanie wszawicy

Właściwości przeciwbakteryjne olejku eukaliptusowego sprawiają, że jest on również użyteczny w zwalczaniu wszawicy głowowej. Wymieszaj go ze zwykłym szamponem i nałóż na włosy. Dłuższe stosowanie takiego zabiegu będzie przeciwdziałać rozwojowi wszy.

Naciągnięte mięśnie

Zmęczone, naciągnięte i naderwane mięśnie można leczyć olejkiem eukaliptusowym. Jest on idealny dla osób, które trenują sporty siłowe. Masaż z użyciem tego olejku w okolicach serca poprawia metabolizm kwasu mlekowego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama