Reklama

Jak wyglądać młodziej (prawie) bez wysiłku?

Jeśli nie dbasz o siebie, możesz zacząć wyglądać na więcej lat niż masz w rzeczywistości. Najpowszechniejsze przyczyny, dla których wygląda się ponad swój wiek to niedbała pielęgnacja skóry oraz nadmierne spożywanie niewłaściwych pokarmów. Wprowadź te kilka zmian do swojego życia, by znów wyglądać młodo i promiennie.

Pamiętaj o nawilżaniu skóry

Sucha skóra ma skłonność do marszczenia się. Aby temu zapobiegać używaj balsamu nawilżającego wysokiej jakości. Najlepszy czas na jego zastosowanie jest tuż przed pójściem spać. Korzystanie z kremu przeciw promieniowaniu UV przed wyjściem na dwór zabezpieczy skórę i w dłuższej perspektywie nada ci młody wygląd. Z kolei maseczka ze zmiażdżonej papai dostarczy skórze mnóstwa substancji odżywczych.

Pij wodę i kupuj produkty organiczne

Około 10 do 12 szklanek wody dziennie utrzyma twoją skórę nawilżoną i będzie miało bardzo dobry wpływ na twoje zdrowie. Produkty organiczne to przede wszystkim warzywa, owoce, ryby oraz inne owoce morza. Także suplementacja, po konsultacji z lekarzem, olejem z wątroby dorsza pomoże zachować wilgoć skóry. Pamiętaj też, aby unikać słodyczy i tłuszczów nasyconych, bo ich wpływ na zdrowie i urodę jest wyłącznie negatywny.

Używaj jasnych cieni do powiek

Zrezygnuj z ciemnych cieni do powiek, ponieważ uwydatniają one zarys skóry wokół oczu. Po ich zastosowaniu nawet nastolatki wyglądają staro. Co więcej, ciemne cienie zwracają dużo większą uwagę na twarz. Naszym celem powinno być przyciąganie uwagi do oczu, a nie do cieni. Używaj jak najjaśniejszych kolorów, kiedy malujesz oczy, aby zapewnić sobie natychmiastowy młodszy wygląd.

Stosuj maseczki z jajek

Stosowanie maseczki z jajek raz w tygodniu sprzyja wygładzeniu zmarszczek i modelowaniu konturów twarzy. Dodatkowo dostarcza on skórze wielu substancji odżywczych.

Używaj szminek w jasnych kolorach

Podobnie jak w przypadku cieni do powiek, jasne szminki zapewnią ci młodszy wygląd. Jeśli jesteś przyzwyczajona do mocniejszych kolorów stosując makijaż, możesz zmieszać czerwień z jaśniejszym kolorem.

Zwracaj uwagę na fryzurę

Uczesanie ma ogromny wypływ na całościowe postrzeganie urody i może ci pomóc wyglądać młodziej. Dobrym rozwiązaniem jest upinanie włosów wysoko przy jednoczesnym zakrywaniu linii włosów na czole. Pamiętaj też, by dbać o włosy – unikaj ich nadmiernego suszenia i nie korzystaj z prostownicy. Aby wzmocnić strukturę włosa używaj odżywczych olejków i odżywek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama