Reklama

Jak wybielić paznokcie domowym sposobem?

Zadbane dłonie są jedną z naszych najlepszych wizytówek. Dlatego tak ważna jest troska nie tylko higienę skóry rąk, ale też o stan paznokci. One nie mają lekko! Malowanie paznokci ciemnymi lakierami, palenie tytoniu czy dieta uboga w witaminy doprowadzają do powstawania mało estetycznych przebarwień. Czy można temu przeciwdziałać bez wizyty w salonie kosmetycznym? Jak wybielić paznokcie domowymi sposobami? Wykorzystaj podstawowe produkty z kuchni i łazienki, a twoje paznokcie będą prezentować się bez zarzutu.

Reklama

Przebarwienia paznokci - przyczyny

Zdarza się, że plamy na paznokciach są objawem stanów chorobowych. Może wiązać się to z grzybicą, atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, żółtaczką czy cukrzycą. Zwykle jednak przebarwienia wynikają z niewłaściwej pielęgnacji i nie do końca pożądanych nawyków. Częste nakładanie ciemnych lakierów bez bazy ochronnej albo regularne palenie papierosów prowadzą do żółknięcia płytki paznokcia i pojawiania się niechcianych plam. Czym wybielić paznokcie? Zajrzyj do kuchni oraz łazienki, a znajdziesz tam rozwiązanie swojego problemu.

Cytryna i kwasek cytrynowy

Owoc pokrój na plasterki i zanurz paznokcie w miąższu na kilka minut. Możesz użyć także kwasku cytrynowego w proszku. Wystarczy, że posypiesz nim paznokcie, a następnie przez dwie minuty będziesz wcierać przy pomocy szczoteczki do rąk. Weź pod uwagę, że jeśli przy paznokciach masz choćby niewielką rankę lub podrażnioną skórę, możesz poczuć pieczenie.

Po cytrynowych zabiegach umyj ręce ciepłą wodą i łagodnym mydłem, na koniec nałóż nawilżający krem lub balsam.

Soda oczyszczona i sok cytrynowy a przebarwienia paznokci

Ponownie przyda się świeża cytryna, lecz tym razem jej działanie spotęguje dodatek sody oczyszczonej. Na początku wyciśnij do filiżanki lub małej miseczki sok z połowy owocu. Niewielkimi porcjami dodawaj sodę oczyszczoną. Chodzi o uzyskanie gęstej pasty. Po nałożeniu czyść ręce szczotką (lub nieużywaną szczoteczką do zębów) podobnie, jak we wcześniejszym domowym sposobie na przebarwienia paznokci.

Do tej metody możesz podejść odrobinę inaczej. Pastę nałóż i pozostaw na płytce na dwie minuty. Jeśli obawiasz się, że szorowanie szczotką byłoby mało delikatnym zabiegiem, sodę z sokiem cytrynowym możesz wcierać palcami. Po spłukaniu ostrożnie wypoleruj paznokcie.

Woda utleniona i soda oczyszczona

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, jak wybielić paznokcie po lakierze lub po papierosach, wykorzystaj kombinację tych dwóch popularnych i niedrogich produktów. Z dwóch łyżek wody utlenionej, czterech łyżek sody i połowy szklanki ciepłej wody przygotuj wybielającą kąpiel, w której będziesz moczyć paznokcie przez pięć minut.

Sól i kwasek cytrynowy

Podobny roztwór dla paznokci możesz przygotować z jednej łyżki soli oraz jednej łyżki kwasku, rozpuszczonych w połowie szklanki przegotowanej wody. Paznokcie możesz trzymać w takiej mieszance do momentu aż woda przestygnie.

Jak wybielić paznokcie pastą do zębów?

Z tego patentu skorzystasz w dowolnym momencie, ponieważ nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Poleca się wybierać pastę wybielającą, którą wystarczy nałożyć na paznokcie, poczekać kilka minut, następnie wyszorować szczoteczką. To bardzo dobry sposób, gdy chcesz pozbyć się bardzo widocznych plam i przebarwień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama