Reklama

Jak walczyć z suchą skórą w zimie?

Zima to pora roku, która szczególnie nie sprzyja kondycji naszej skóry. W okresie mrozów szczególnie doskwierają nam suchość skóry oraz podrażnienia spowodowane przez zimno. Dlatego w zimie nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. O czym zatem pamiętać, by dostarczyć jej tego, czego potrzebuje, a także zregenerować, wzmocnić i uchronić przed podrażnieniami? Oto kilka cennych wskazówek, które sprawią, że twoja skóra przetrwa zimę bez szwanku.

Odpowiednio dobrane kosmetyki

Podstawa prawidłowej pielęgnacji skóry to kosmetyki dobrane odpowiednio do pory roku. Jakich zatem używać zimą? Przede wszystkim regenerujących i odżywczych, w których składzie znajdziemy dużo wartości odżywczych. Stosuj kosmetyki z dodatkiem naturalnych składników nawilżających i odżywczych, na przykład z masłem kakaowym lub masłem shea.

Częste balsamowanie skóry

W okresie zimowym podstawą pielęgnacji skóry jest jej regularne balsamowanie. Całe ciało balsamujemy codziennie po kąpieli, natomiast dłonie i twarz kilka razy dziennie.

Ze szczególną troską traktuj twarz i dłonie

Na kontakt z zimnem w czasie mrozów narażone są najbardziej twarz i dłonie. Z tego względu wymagają szczególnej pielęgnacji. Pamiętaj, by do twarzy dobrać odpowiedni krem - najlepiej nawilżający i z solidną dawką witamin. Dłonie zaś balsamuj kremem odżywczym i regenerującym. Nie zapominaj również o ustach. Powinny być regularnie peelingowane i natłuszczane. Jeśli skóra twojej twarzy jest podrażniona, myj ją w wodzie mineralnej.

Bierz kąpiel w ciepłej lub letniej wodzie, nie gorącej

Gorące kąpiele w zimie nie służą naszej skórze. Wysuszają ją i powodują, że jeszcze gorzej reaguje na mroźne powietrze. To dlatego, że gorąca woda pozbawia skórę nawilżenia. Zamiast gorących, długich kąpieli w wannie postawmy zimą na krótkie letnie lub ciepłe prysznice. Zasada ta dotyczy również mycia samych rąk. Do kąpieli najlepiej używaj odżywczych olejków, które zregenerują i natłuszczą skórę.

Pij dużo wody

W zimie powinniśmy również nawilżać skórę od wewnątrz. Najlepiej pijąc duże ilości wody, to znaczy wykraczające ponad normę, czyli więcej niż osiem szklanek dziennie.

Regularnie peelinguj skórę

Warto wiedzieć, że zima to doskonały okres na różnego rodzaju zabiegi upiększające, szczególnie złuszczające. Dlatego w czasie mrozów warto często peelingować skórę, gdyż tylko wtedy nie jest ona narażona na silne działanie promieni słonecznych. Do całego ciała używaj peelingów gruboziarnistych i natłuszczających, natomiast do twarzy enzymatycznych i delikatnie oczyszczających.

Nawilżanie i natłuszczanie

W okresie zimowym nasza skóra potrzebuje głównie nawilżania i natłuszczania. Zapewnijmy jej to na każdym kroku. W diecie oraz kosmetykach. Pamiętaj, by w zimie jeść dużo owoców i warzyw, a także ryb. Zawierają one spore ilości witaminy A, E i D, które korzystnie wpływają na kondycję skóry.

Zaufaj naturze

Naturalne kosmetyki działają często o wiele lepiej niż te zakupione w drogeriach. Po za tym są o dużo tańsze. W okresie zimowym sprawdzą się fenomenalnie. Oto propozycja odżywczego balsamu na zimę, który samodzielnie przygotujesz w domu.

Składniki potrzebne do przygotowania balsamu:

• 100 gramów nierafinowanego masła shea;

• łyżka oleju kokosowego;

• łyżka oleju migdałowego;

• łyżka olejku macadamia;

• łyżka olejku jojoba.

Sposób przygotowania:

1. Połącz wszystkie składniki w kąpieli wodnej.

2. Lekko wymieszaj i odstaw do ostudzenia.

3. Zmiksuj całość blenderem na gładką masę.

4. Przełóż balsam do zamkniętego pojemnika i przechowuj w lodówce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama