Reklama

Jak w naturalny sposób pozbyć się pryszczy i zaskórników?

Pryszcze i zaskórniki to jeden z najczęstszych powodów spędzających sen z powiek nastolatkom oraz dorosłym, ponieważ, mimo iż nie wpływają w żaden sposób na nasze zdrowie, wyglądają nieestetycznie. Zarówno pryszcze jak i zaskórniki mogą pojawić się na naszej skórze z wielu powodów, takich jak obecność bakterii, zanieczyszczenie środowiska, zmiany hormonalne, używanie nieodpowiednich produktów do makijażu, słaba dbałość o higienę oraz nadmiar tłuszczu na skórze. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele kuracji, które mogą wspomóc nas w walce ze wspomnianymi problemami skórnymi i zapewnią nam gładszą, bardziej miękką i wolną od przetłuszczania się skórę. Wiemy, że na rynku znajduje się imponująca ilość leków i produktów, które obiecują eliminację pryszczy i zaskórników. Jednakże kuracje te są zazwyczaj dość kosztowne i nie zawsze okazują się skuteczne. Z tego powodu, dziś chcemy się z wami podzielić specjalną metodą oczyszczania skóry oraz domowymi kuracjami wspomagającymi walkę z pryszczami i zaskórnikami w zdrowszy i bardziej ekonomiczny sposób. Oczywiście należy pamiętać, że aby osiągnąć dobre rezultaty należy być konsekwentnym w ich stosowaniu.

Reklama

Metoda oczyszczania skóry w celu eliminacji pryszczy i zaskórników

Oczyszczaj skórę dwa razy dziennie: kontakt z toksynami i zanieczyszczeniami środowiska może sprawić, że nasza skóra będzie brudna, nawet, jeśli tego nie widzimy. W rezultacie takiego zabrudzenia pryszcze i zaskórniki pojawiają się częściej. W takim wypadku należy dokładnie myć twarz rano i wieczorem, upewniając się, że cały makijaż, bakterie, brud oraz nadmiar tłuszczu zostały usunięte ze skóry.

Zaaplikuj na skórę twarzy naturalny tonik: oczar to jeden z najlepszych naturalnych alternatywnych środków mogących zastąpić dostępny w sklepach tonik. Ten naturalny produkt działa pobudzająco i ściągająco, dzięki czemu utrzymuje równowagę, jeśli chodzi o natłuszczenie skóry a także wysusza pryszcze i zaskórniki. Używaj go codziennie, aby mieć gładką i czystą skórę.

Używaj pary wodnej:

potraktowanie skóry parą wodną pomaga usunąć z niej zanieczyszczenia, dzięki czemu może ona zostać dogłębnie oczyszczona. Napełnij miskę wrzącą wodą, następnie nachyl się nad nią i nakryj głowę ręcznikiem. Trzymaj twarz nad miską tak, aby para mogła spenetrować pory skóry. Możesz powtarzać tę czynność 2 lub 3 razy w tygodniu.

Złuszczaj skórę:

złuszczanie to krok, którego nie można pominąć, jeśli chcesz pozbyć się pryszczy oraz zaskórników i dogłębnie oczyścić swoją skórę. Czynność ta pomaga pozbyć się martwych komórek skóry i usuwa wszelki brud, który może zagrażać pięknu naszej skóry. Aby wykonać krem złuszczający domowej roboty zmieszaj trochę płatków owsianych z miodem i wmasuj go w wybrane partie skóry okrężnymi ruchami.

Naturalne kuracje pozwalające pozbyć się pryszczy i zaskórników

Domowej roboty maseczka z jajka i cytryny

Ta świetna maseczka wspomaga walkę z pryszczami i zaskórnikami, ponieważ zawiera cytrynę, która działa jak naturalny środek ściągający, który pomaga w oczyszczaniu skóry i usuwaniu bakterii. Maseczka ta ma w swoim składzie również jajko, które pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu i pozostawia skórę gładszą w dotyku.

Składniki:

1 białko jajka

Kilka kropli soku z cytryny

Wskazówki:

Zmieszaj obydwa składniki i zaaplikuj na skórę twarzy. Pozostaw maseczkę na 20 minut. Następnie zmyj ją przy pomocy ciepłej wody. Powtarzaj zabieg przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Domowej roboty maseczka z truskawek

Coś tak pysznego jak truskawki może okazać się naszym najlepszym sprzymierzeńcem w walce z zaskórnikami i przetłuszczaniem się skóry.

Składniki:

5 truskawek

1 białko jajka

1 łyżka stołowa miodu

Wskazówki:

Zmieszaj wszystkie składniki uzyskując konsystencję pasty a następnie nałóż tak przygotowaną maseczkę na twarz. Skóra twarzy powinna być czysta. Pozostaw maseczkę na 20 minut a następnie zmyj ciepłą wodą.

Domowej roboty maseczka z jogurtu i cytryny

Jogurt i cytryna łączą swoje właściwości, aby stworzyć świetną maseczkę, która pomoże dokładnie oczyścić naszą skórę i pozwoli pozbyć się zaskórników oraz nadmiaru tłuszczu z naszej skóry.

Składniki:

2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego

½ łyżki stołowej soku z cytryny

Wskazówki:

Zmieszaj obydwa składniki i nałóż otrzymaną pastę na skórę twarzy. Pozostaw na 20 minut. Po upływie tego czasu zmyj maseczkę z twarzy ciepłą wodą. Całą procedurę powtarzaj dwa razy w tygodniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama