Reklama

Jak usunąć cienie pod oczami?

Nieprzespane noce oraz chroniczne zmęczenie niekorzystnie odbijają się na naszym zdrowiu. Organizm jest przeciążony i podatny na różne schorzenia oraz infekcje. Dodatkowo taki stan powoduje niekorzystne zmiany w wyglądzie: cera staje się ziemista, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki oraz przebarwienia. Najczęściej uwidaczniają się również na niej cienie pod oczami. Na szczęście, łatwo można pozbyć się ich domowymi sposobami. Jakimi? Dowiesz się tego z artykułu.

Reklama

Dlaczego powstają cienie pod oczami?

Powstanie cieni pod oczami może być spowodowane różnymi czynnikami: np. dziedzicznym ułożeniem naczyń krwionośnych wokół oczu, niedoborem pigmentu – melaniny, bądź naszym niezdrowym stylem życia (niewystarczająca długość snu, nadużywanie alkoholu albo palenie papierosów). Niestety ciągła obecność ciemniejszej skóry pod oczami może sygnalizować chorobę: pojawia się najczęściej podczas przeziębienia, ale może być pierwszym symptomem poważniejszych schorzeń, takich jak choroby nerek, dolegliwości związanych z wysokim bądź niskim ciśnieniem albo reakcję alergiczną.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Jeśli niepokoi nas powstanie cieni pod oczami, które utrzymują się przez dłuższy czas i prowadzimy zdrowy styl życia, to warto udać się do lekarza. W uzasadnionych przypadkach zleci on konsultacje u specjalistów, którzy mogą wykonać dodatkowe badania. Jeśli okaże się, że cierpimy na jakąś dolegliwość, to odpowiednio szybko wdrożona terapia przyniesie wymierny efekt.

Cienie pod oczami: Jak się ich pozbyć?

Aby uniknąć powstawania cieni, należy prowadzić zdrowy tryb życia, który polega na odpowiednim wypoczynku oraz zdrowej i zbilansowanej diecie. Te czynniki sprawiają, że skóra jest jędrna, nawilżona i elastyczna. W takim wypadku jest też mniej podatna na różne dolegliwości, a także skazy, przebarwienia i cienie pod oczami.

Szybkie sposoby na cienie pod oczami

Oczywiście na rynku istnieje mnóstwo specyfików, które maskują nieestetyczne cienie. Dodatkowo można wypróbować domowe i skuteczne sposoby na tę dolegliwość, a potrzebne składniki większość z nas ma zawsze pod ręką.

Ogórek – to zielone warzywo jest składnikiem wielu maseczek kosmetycznych. Wystarczy pokroić go na plasterki oraz położyć na oczach na kilkanaście minut. Duża zawartość wody skutecznie nawilża skórę i ją rozjaśnia.

Jabłko – popularny owoc może szybko przynieść ulgę opuchniętej i przebarwionej skórze. Plasterki jabłka można wcześniej ochłodzić w lodówce, po czym przyłożyć do zmęczonych oczu. Efekt zawdzięcza się zawartemu w nich kwasowi jabłkowemu.

Ziemniaki – równie fenomenalne działanie posiada ziemniak. W tym celi należy wykonać okład, który polega na przyłożeniu do skóry obierek warzywa. W efekcie skóra będzie odżywiona i się rozjaśni.

Herbata – zawartość teiny i garbników sprawi, że spod oczu znikną szybko przebarwienia oraz skóra będzie wyglądała na wypoczętą. Ostudzone torebki herbaty wystarczy przyłożyć do skóry, by uzyskać natychmiastowy efekt.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama