Reklama

Jak usunąć blizny po trądziku? Naturalne metody

Wiele osób zmaga się dzisiaj z nieestetyczną przypadłością, jaką jest trądzik. To przewlekła choroba skóry, która objawia się ropnymi krostkami na skórze. Niestety, trądzik bardzo często pozostawia po sobie również nieestetyczne blizny, które trudno usunąć. Jeśli nie chcemy decydować się na zabiegi laserowe lub aparaturowe, warto skorzystać z naturalnych metod. Przedstawiamy te najbardziej skuteczne.

Żel aloesowy

Żel aloesowy działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Poprawia również wygląd skóry: matuje ją, wygładza i rozjaśnia przebarwienia. Doskonale sprawdzi się w usuwaniu blizn po trądziku. Wystarczy delikatnie wklepać żel w skórę, pozostawić na około 30 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Zabieg najlepiej stosować dwa razy w tygodniu.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek to bogactwo witamin: A, B6, D i E. Uznawana jest obecnie za jeden z najskuteczniejszych naturalnych kosmetyków. Udowodniono, że wykazuje działanie antybakteryjne, lecznicze, a co ciekawe, hamuje procesy starzenia się. Ponadto, doskonale sprawdza się w terapiach przeciwtrądzikowych: wygładza skórę i zmniejsza wydzielanie łoju. Wystarczy regularnie nakładać ją na skórę. Zabieg nie powinien trwać dłużej nić kilka minut. Następnie należy umyć skórę ciepłą wodą.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona doskonale złuszcza martwy naskórek, matuje skórę i rozjaśnia przebarwienia. Co więcej, działa naprawdę szybko. Wystarczy nałożyć na skórę maskę z sody i wody na około minutę, a po chwili zobaczymy pierwsze efekty. Jak przygotować maskę? Dwie łyżeczki sody mieszamy z niewielką ilością wody tak, by powstała gęsta masa. Papkę nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy, a po minucie zmywamy ciepłą wodą.

Maska z białek jaj

Mało kto o tym wie, ale białka jaj wykazują silne właściwości lecznicze i antybakteryjne. Udowodniono, że działają korzystnie na skórę: rozjaśniają blizny, łagodzą podrażnienia, a także redukują stany zapalne. Regularnie stosowana maska z białek jaj skutecznie usunie pozostałości po trądziku. Jak ją przygotować? Wystarczy ubić na sztywno białko z jednego jajka, a następnie nałożyć powstałą pianę na blizny. Pozostawić na skórze na około 15 minut. Zabieg należy powtarzać co drugi dzień przez kilka miesięcy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama