Reklama

Jak usunąć blizny i przebarwienia po trądziku?

Trądzik to uciążliwa choroba skóry, z którą zmagają się nie tylko nastolatki, ale także osoby dorosłe. Przyczyną może być nieodpowiednia dieta i higiena, co sprzyja namnażaniu się bakterii i zwiększa wydzielanie sebum. Niestety problemem są nie tylko pojawiające się wciąż krostki i wypryski, ale też pozostające po nich blizny. Jak pozbyć się blizn po trądziku za pomocą naturalnych środków? Sprawdź, jak uporać się z podrażnieniami i przebarwieniami na twarzy.

Reklama

Jak usunąć przebarwienia po trądziku?

Trądzik i inne niedoskonałości skóry sprzyjają powstawaniu przebarwień. Szczególnie po lecie na naszej cerze mogą pojawić się ciemniejsze plamy lub zaczerwienienia. Aby się ich pozbyć, warto skorzystać z naturalnych sposobów. Silne właściwości rozjaśniające ma sok z cytryny i świeżego ogórka, a także natka pietruszki. Wystarczy zmieszać je ze sobą (natkę należy rozdrobnić w moździerzu) i dodać jogurt naturalny, a następnie nałożyć na twarz jak maseczkę na 15 minut. Rozdrobnioną natkę pietruszki można też zalać wodą i na 12 godzin wstawić do lodówki. Tak przygotowaną mieszanką należy codziennie przemywać twarz.

Jak usunąć blizny po trądziku?

Aby usunąć blizny po trądziku, należy stosować substancje przyspieszające regenerację naskórka, stymulujące produkcję kolagenu i wygładzające skórę. Zalicza się do nich przede wszystkim witaminę A i E, antyoksydanty. Znajdziemy je w wielu naturalnych produktach, np. żelu samodzielnie wyciśniętym z liści aloesu czy olejku lawendowym. Wystarczy nałożyć je na twarz zamiast kremu. Świetne efekty przyniosą również maseczki z oleju koksowego, który wcześniej należy ogrzać w mikrofali lub kąpieli wodnej. Blizny warto również regularnie przemywać wacikiem nasączonym w occie jabłkowym.

Jak walczyć z trądzikiem?

Trądzik często jest efektem nieprawidłowego odżywiania się. Dieta bogata w cukier, alkohol i żywność wysokoprzetworzoną sprzyja powstawaniu niedoskonałości na skórze. Winne mogą być również nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne (samodzielne usuwanie wyprysków, używanie nieodpowiednich do typu cery kremów), a nawet częste dotykanie twarzy. Jeśli jednak mimo zmiany nawyków (także żywieniowych) trądzik nie ustępuje, warto skonsultować się z dermatologiem. Przyczyną mogą być między innymi zaburzenia hormonalne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama