Reklama

Jak ujędrnić skórę twarzy?

Jędrna skóra twarzy, którą mogą się pochwalić młode osoby, to marzenie niejednej kobiety w wieku dojrzałym. Utrata wiotkości skóry to naturalny proces starzenia się komórek organizmu, przez który owal twarzy zmienia się, a skóra opada lub w niektórych miejscach gromadzi się jej więcej. Na szczęście można pobudzić nasze tkanki do regeneracji. Nie trzeba stosować drogich kremów, istnieją łatwe i domowe sposoby, aby poczuć się młodziej. Jak ujędrnić skórę twarzy? Poznaj garść cennych wskazówek.

Reklama

Zapewnij sobie masaż

Jak szybko ujędrnić skórę? Postaw na samodzielny masaż twarzy! Najlepiej połączyć go z aplikowaniem różnych kremów z substancjami odżywczymi. Po prosty zacznij od wklepywania preparatu opuszkami, a następnie rozprowadzaj go po całej skórze kulistymi ruchami. Masaż wykonuj minimum raz dziennie, a szybko zauważysz, że skóra stanie się bardziej jędrna. Poza tym można gładzić skórę twarzy szczoteczką z drobnym włosiem – najlepiej po kąpieli.

Ćwicz mimikę!

Choć wiele osób skarży się na  zmarszczki mimiczne,  wykonywanie różnych min może poprawić ukrwienie tkanek, a także ujędrnić  skórę. Aby zapobiec podwójnemu podbródkowi oraz opadającym powiekom i policzkom wystarczy, że zaczniesz szeroko się uśmiechać przez minimum pięć sekund. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Pamiętaj o naturalnych kosmetykach!

Nie tylko kremy mają moc ujędrniania twarzy. Warto sięgnąć również po maseczki wykonane z domowych składników, które zawierają moc odżywczych witamin. Wystarczy rozdrobnić awokado, połączyć je z oliwą i nanieść na twarz. Można również wykorzystać aloes wymieszany z jogurtem naturalnym. Niezależnie od składników, maseczkę nakładaj na minimum 20 minut dziennie (po czym zmyj ją ciepłą wodą), przynajmniej raz w tygodniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama