Reklama

Jak sprawić by twoje oczy wyglądały o 10 lat młodziej?

Błyszczące i piękne oczy są kwintesencją młodości. Niestety, wraz z wiekiem wokół oczu zaczynają się pojawiać zmarszczki, a oczy nie są już tak błyszczące. Istnieje jednak kilka sztuczek, dzięki którym nasze oczy będą wydawały się piękniejsze, ich kolor bardziej żywy, a zmarszczki mniej widoczne. Jednym słowem, przywrócimy im młody wygląd.

Reklama

Nawadniaj się

Picie dużej ilości wody jest nie tylko dobre dla naszego ogólnie pojętego zdrowia, ale również pozwala na odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu, dzięki czemu później pojawiają się w tym miejscu zmarszczki.

Jedz warzywa

Warzywa, dzięki którym wyglądamy młodziej, to brukselka i szpinak. Brukselka jest doskonałym źródłem luteiny, która przeciwdziała katarakcie i zwyrodnieniu plamki żółtej. Szpinak, jako warzywo bogate w żelazo, przeciwdziała powstawaniu worków pod oczami i ciemnych obwódek.

Stosuj maseczki z warzyw

Zarówno bataty, jak i ogórki mają właściwości wspomagające zmniejszenie opuchlizny pod oczami. Wystarczy nałożyć plasterki ogórka czy batata bezpośrednio na powieki.

Noś okulary przeciwsłoneczne

Uszkodzenia promieniami UV są szczególnie groźne dla cienkiej i delikatnej skóry wokół oczu.

Nawilżaj

Systematyczne stosowanie kremu nawilżającego jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych kroków w utrzymaniu młodego wyglądu skóry wokół oczu. Powinno się go nakładać delikatnie, ponieważ skóra w tej okolicy jest cienka. Nieużywanie kremu nawilżającego prowadzi do wysuszenia skóry i powstawania zmarszczek.

Utrzymuj skórę w czystości

Udanie się na wieczorny spoczynek z makijażem na twarzy sprawi, że rano nasza skóra będzie szara i zmęczona.

Zielona herbata

Zielona herbata ma nie tylko właściwości przeciwutleniające jako napój. Badania wykazują, że taniny i kofeina zawarte w tej herbacie mogą zmniejszyć opuchliznę oczu. Zimne torebki z zieloną herbatą położone na powieki na około 10 minut sprawią, że skóra wokół oczu będzie nawilżona, a opuchlizna zniknie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama