Reklama

Jak schudnąć na szyi?

Nadmiar tłuszczyku odkłada się nie tylko w okolicy brzucha czy ud, przyczyniając się tym samym do powstania nieestetycznych wałeczków, ale także na szyi. Stąd już tylko krok do pojawienia się tzw. podwójnego podbródka, który uznawany jest za estetyczny defekt. Jak zatem schudnąć na szyi? Sojusznikami w tym zadaniu z pewnością okażą się adekwatnie dobrany zestaw ćwiczeń, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zbilansowana dieta.

Reklama

Jak pozbyć się tzw. drugiego podbródka?

Smukła szyja to element pięknie prezentującej się sylwetki. Gdy kilogramów zaczyna przybywać, nadmiar tłuszczu, zaczyna odkładać się i w tej partii ciała. By pozbyć się efektu tzw. podwójnego podbródka, warto wprowadzić do codziennej rutyny kilka zasad, które w znaczący sposób poprawią wygląd. 

Zbilansuj codzienną dietę

Pierwszym krokiem do sukcesu jest zmiana jadłospisu. Codzienna dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i bogata w warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste. Wszystkie wymienione dostarczają niezbędnych witamin, minerałów oraz składników odżywczych, które poprawiają kondycję całego organizmu i co ciekawe upiększają skórę. 

Nawadniaj organizm

Równie ważne jest kompleksowe nawodnienie organizmu. Jeśli woda dostarczana jest do niego regularnie i w odpowiednich ilościach, szybciej przebiega proces detoksykacji organizmu. (Toksyny to główna przyczyna pojawienia się niechcianych zmian skórnych). Poza tym woda pita w trakcie posiłków i między nimi zapewnia uczucie sytości i sprawia, że rzadziej odczuwa się głód. Dietetycy zalecają, aby dostarczać do organizmu co najmniej 1,5 litra wody dziennie.

Codziennie rozciągaj szyję

W upiększeniu skóry na szyi pomogą także odpowiednio dobrane ćwiczenia. Warto praktykować między innymi techniki rozciągające, które ujędrnią skórę w okolicy szyi i przyczynią się do pojawienia się powłoki mięśniowej. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie na ćwiczenia rozciągające - głowę należy odchylać  naprzemiennie w górę i na boki. Prosta metoda sprzyja napinaniu mięśni szyi i tym samym zwiększa elastyczność w tych partiach ciała.

Kręć szyją kółeczka

Kręcenie kółeczek to kolejne ćwiczenie, które zwiększa ujędrnienie skóry na szyi. Najlepiej wykonywać je w pozycji stojącej. Ręce wystarczy położyć na biodrach, wyprostować kręgosłup i kręcić głową kółka - najpierw w jedną stronę, a po kilku okrążeniach zmienić kierunek. Głowę wraz z karkiem warto także odginać na boki.  Proste techniki, powtarzane codziennie przez co najmniej piętnaście minut, dają poczucie komfortu i upiększają wygląd skóry w okolicach szyi.

Postaw na ćwiczenie aerobowe

Skoro o gimnastyce mowa, to do codziennej rutyny warto wprowadzić ćwiczenia aerobowe. Zalet z ich wykonywania jest wiele. Pomagają pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała, usprawniają pracę serca, poprawiają krążenie i spalanie tlenu w organizmie, a także zwiększają masę mięśniową. 

Zmotywuj się do działania

By trening przyniósł najlepsze rezultaty, warto zaplanować czas - wybrać godziny przeznaczone na gimnastykę i stworzyć harmonogram ćwiczeń, który zwiększy motywację. Można też ustawić sobie przypomnienia w telefonie komórkowym.

Zobacz nowe artykuły w promocyjnych cenach na ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama