Reklama

Jak przywrócić ustom naturalny różowy kolor?

Szukasz sposobu na nadanie swoim ustom miękkości i naturalnego różowego koloru? Wraz z upływem czasu mogą one stawać się ciemniejsze i mniej miękkie. Jest to spowodowane jedzeniem, pogodą, a czasami słabym krążeniem krwi. Dobra wiadomość jest taka, że z łatwością możesz przywrócić im miękkość i kolor, a co najważniejsze możesz to zrobić, używając naturalnych sposobów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak tego dokonać.

Reklama

Złuszczaj skórę na ustach

Złuszczanie ust sprawi, że pozbędziesz się martwego naskórka i poprawisz w nich krążenie krwi. Masuj usta delikatnie szczoteczką do zębów nasączoną mieszanką oliwy z oliwek i cukru, a sprawi to, że przywrócisz im miękkość i kolor. Podczas wykonywania zabiegu bądź ostrożna, ponieważ usta są bardzo delikatne.

Nawilżaj usta

Usta mogą bardzo łatwo stać się suche i stracić swój kolor. Mogą także popękać i stać się bolesne. Nawilżaj je codziennie balsamem do ust lub używaj kremu z witaminą E. Innym sposobem na ich nawilżenie jest używanie masła Shea, które jest doskonałą i naturalną alternatywą dla balsamu do ust.

Sproszkowana kurkuma i miód

Kolejnym sposobem na przywrócenie koloru ustom jest maska ze sproszkowanej kurkumy i miodu. Przepis ten pochodzi z Indii i sprawia, że usta stają się miękkie i różowe. Zmieszaj odrobinę sproszkowanej kurkumy z miodem i wetrzyj mieszankę w usta, a następnie pozostaw ją na nich na 10 minut, po czym zmyj. Kurkuma rozjaśni ich kolor, a masaż poprawi krążenie krwi. Z kolei miód nawilży usta i sprawi, że będą one miększe i pełniejsze.

Pamiętaj o zmywaniu makijażu przed snem

Jeśli pozostawisz makijaż na całą noc, to cierpieć będzie nie tylko twoja skóra, lecz także usta, które staną się matowe i stracą swój kolor. Zawsze usuwaj pozostałości szminki i błyszczyka. Możesz także przetrzeć je olejkiem migdałowym lub oliwą z oliwek, aby mieć pewność, że dokładnie usunęłaś makijaż. Tym sposobem również je nawilżysz.

Sok z buraka

Aby nadać swoim ustom koloru, możesz użyć naturalnych składników takich jak buraki. Wystarczy, że wetrzesz w usta odrobinę soku z buraka i pozostawisz do wyschnięcia. Dzięki temu twoje usta nabiorą ładnego różowego koloru. Nie będzie on długotrwały, jednak niektóre osoby twierdzą, że sok ten sprawia, że usta po pewnym czasie stają się jaśniejsze i nabierają naturalnego koloru.

Płatki róży

Zgnieć płatki róży i wetrzyj je w usta. Możesz także dodać do nich kilka kropel wazeliny i łyżeczkę miodu, a następnie taką mieszankę nałożyć na usta i pozostawić na nich na 15 minut. Po tym czasie zmyj ją ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama