Reklama

Jak przygotować kąpiel z suchą musztardą?

Sucha musztarda dzięki wielonienasyconym tłuszczom i przeciwutleniaczom przyspiesza regenerację komórek. Ma korzystny wpływ na skórę i włosy. Aby rozładować napięcie mięśni, ból i zmęczenie, polecamy przygotować ciepłą kąpiel z proszkiem musztardowym. Zabieg ten poprawi krążenie krwi, ukoi nerwy i obniży ciśnienie. Z naszego artykułu dowiesz się jak przygotować kąpiel z proszkiem z gorczycy.

Zaleca się ściśle przestrzegać proporcji receptury. Musztarda nie nadaje się dla osób o wrażliwej skórze. Nim przygotujesz kąpiel sprawdź czy nie wywoła ona podrażnienie na twojej skórze. Odrobinę proszku rozpuść w ciepłej wodzie i nanieś na mały fragment skóry. Jeśli nie zaobserwowałaś zaczerwienienia, możesz przystąpić do wykonania receptury.

Kąpiel z suchej musztardy możesz stosować w pierwszych oznakach przeziębienia lub w stanach zmęczenia lub stresu. Jest jeszcze miły bonus takiej kąpieli, sucha musztarda usuwa cellulit. Do przygotowania kąpieli potrzebować będziesz 200g suchej musztardy i ciepłą wodę.

Rozpuść proszek w ciepłej wodzie i dodaj do przygotowanej kąpieli. Uważaj by woda nie dostała się do oczu lub nosa. Po 10 minutowej kąpieli weź ciepły prysznic. Wytrzyj ciało do sucha i ubierz ciepły szlafrok lub schowaj się pod koc. Poczujesz się jak nowo narodzona.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama