Jak prawidłowo według zaleceń dermatologów dbać o skórę?

Nasza skóra jest także naszą wizytówką. Jeżeli odpowiednio o nią zadbamy, to odwdzięczy nam się pięknym, zdrowym wyglądem. Co więc powinniśmy zrobić dla naszej skóry? Jak odpowiednio o nią zadbać? Dermatolodzy zalecają przestrzeganie pięciu najważniejszych zasad, dotyczących dbania o kondycję naszej cery. Jeżeli będziesz ich przestrzegać, twoja skóra stanie się promienna i błyszcząca. Wszystkie wskazówki znajdziesz poniżej.

Nie zapominaj o kremie pod oczy

Skóra pod oczami jest najcieńsza, a przez to najczęściej zdradza nasz wiek. Jeżeli nie będziesz jej odpowiednio nawilżać i odżywiać, stanie się pomarszczona, przesuszona i uwydatni cienie i przebarwienia pod oczami. Warto więc w codziennej rutynie pielęgnacji znaleźć choć chwilkę na wklepanie dobrego kremu pod oczy. Jakie kremy są odpowiednie? Z pewnością delikatne, aby nie podrażniać oczu, najlepiej z dodatkiem peptydów i przeciwutleniaczy, a dodatkowo kosmetyk zapobiegnie powstawaniu zmarszczek. Możesz również skorzystać z kremów rozjaśniających przebarwienia lub odżywiających delikatną skórę. Wszystko uzależnione jest wyłącznie od potrzeb twojej skóry.

Śpij na jedwabnej poszewce

Podczas snu nasza skóra przylega bezpośrednio do poduszki. Jeżeli ta wykonana jest z twardego materiału, to na twojej cerze mogą powstać nieestetyczne odgniecenia, które będą schodzić z twarzy przez kilka godzin. Jeżeli twoja skóra jest regularnie wystawiana na takie działania, to może powodować to powstawanie zmarszczek. A kto chce z własnej woli doprowadzić do zmarszczek na skórze? Aby temu zapobiec, możesz zmienić poszewkę poduszki na taką, która wykonana jest z jedwabiu. Dzięki temu, śliski materiał nie będzie zaginał się i tworzył na twarzy odgnieceń. Jeżeli zależy ci więc na stanie swojej skóry, koniecznie wymień wszystkie poszewki na jedwabne.

Jedz kolorowo

Na nasze zdrowie wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednia dieta. To co jemy, bezpośrednio odbija się na kondycji naszej skóry. Z pewnością zdążyłeś już zauważyć, że po zjedzeniu niektórych składników masz problemy z wypryskami, a inne powodują szarzenie cery. Jeżeli marzysz o gładkiej, rozświetlonej skórze bez przebarwień i niedoskonałości, to powinieneś koniecznie zrezygnować z białego pieczywa i mączastych produktów. Jedz z kolei dużo owoców i warzyw, które są bogatym źródłem przeciwutleniaczy i witamin. Dzięki temu twoja skóra zyska blask i zdrowy wygląd.

Używaj słuchawek podczas rozmów telefonicznych

Może wyda ci się to dziwne, ale twój telefon jest siedliskiem bakterii i drobnoustrojów. Przykładając go do twarzy podczas rozmowy, przenosisz je wszystkie na skórę. A mogą one powodować podrażnienia skóry, wypryski i inne nieprzyjemnie niedoskonałości. Jeżeli chcesz temu zapobiec, zawsze podczas rozmów telefonicznych używaj słuchawek. Zmniejszą ryzyko działania bakterii na skórę.

Zmniejsz ilość spożywanego cukru

Jak już pisaliśmy, to co zjadamy ma bezpośredni wpływ na kondycję naszej skóry. Jeżeli w twojej diecie występuje duża ilość cukru, to musisz być świadom, że może on powodować uszkodzenia kolagenu, białka które zapewnia nam zdrową i jędrną skórę. To z kolei powoduje powstawanie zmarszczek. Unikaj więc nadmiernej ilości słodyczy, zastępując je zdrowymi owocami. Co prawda one również zawierają cukier, ale łatwo przyswajalny przez nasz organizm i nie powodujący zagrożeń dla naszego zdrowia czy kondycji skóry. Dodatkowo owoce są pełne witamin, które również pomogą odżywić i wzmocnić naszą skórę od wewnątrz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama