Reklama

Jak pozbyć się zaczerwienienia na twarzy?

Nagłe zaczerwienienie twarzy i szyi może mieć różne przyczyny. W większości przypadków, zaczerwienienie skóry jest normalną reakcją organizmu na emocje. Czasami zaczerwienienie skóry może być związane z menopauzą lub trądzikiem różowatym. Z zaczerwienieniem skóry można poradzić sobie stosując proste domowe sposoby. Poniżej znajdziesz kilka z nich.

Reklama

Maseczka z płatków owsianych

Płatki owsiane mają kojący wpływ na skórę. Skrobia, beta-glukany i fenole obecne w tej żywności pomagają skutecznie rozwiązać problem zaczerwienienia, podrażnienia i stanów zapalnych skóry. Potrzebować będziesz około szklanki zmielonych płatków owsianych. Dodaj do nich odrobinę wody i zmieszaj na gładką pastę, którą nałóż na twarz i szyję. Pozostaw maseczkę na 10-15 minut. Następnie spłucz ją wodą. Stosuj maseczkę 3-4 razy w tygodniu.

Okład z zielonej herbaty

Zielona herbata działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk i pozwala szybko pozbyć się zaczerwienienia. Zaparz 2-3 torebki zielonej herbaty w 2-3 szklankach gorącej wody. Parz herbatę kilka minut, a następnie wyjmij torebki z naparu. Zostaw do ostudzenia. Gdy przestygnie, zamocz małą szmatką lub ręcznik w naparze i odciśnij nadmiar. Szmatkę nałóż na twarz i trzymaj przez 5-10 minut. Rób okład raz dziennie, a szybko pozbędziesz się zaczerwienienia.

Ogórek

Ogórek doskonale koi i chłodzi podrażnioną skórę. Zmniejsza zaczerwienienie skóry i zachowuje ją zdrową i odmłodzoną. Zetrzyj ogórek na tarce i nałóż go na skórę twarzy i szyi. Pozostaw na 10-15 minut, a następnie spłucz. Taką maseczkę z ogórka stosuj 3-4 razy w tygodniu.

Miód manuka

Miód ten jest bogaty w antyoksydanty i ma działanie przeciwzapalne oraz lecznicze. Po oczyszczeniu twarzy nałóż 1-2 łyżki miodu bezpośrednio na skórę, rozetrzyj i zostaw na 30 minut. Następnie zmyj wodą. Czynność powtarzaj 2-3 razy dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama