Reklama

Jak pozbyć się widocznych porów na skórze?

Osoby, które zmagają się z tłustą skórą, zazwyczaj mają również do czynienia z widocznymi porami. W związku z tym wielu z nich stara się zminimalizować tę przypadłość i oczyścić skórę twarzy. Oczywiście, istnieje wiele produktów do pielęgnacji skóry, które z łatwością można kupić w drogerii czy aptece, jednak mogą one przyczynić się do podrażnienia skóry i wystąpienia stanu zapalnego. Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można w naturalny sposób pozbyć się widocznych porów? Otóż można. Oto klika sprawdzonych sposobów.

Woda i soda oczyszczona

Woda z dodatkiem sody oczyszczonej idealnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry z widocznymi porami. Wystarczy wymieszać dwie łyżki sody oczyszczonej z dwiema łyżkami wody i wymieszać. Gotową pastę należy umieścić na twarzy i trzymać do momentu aż zaschnie (około 15 minut). Gdy maseczka stanie się napięta, spłukujemy ją za pomocą zimnej wody i wycieramy skórę miękkim ręcznikiem.

Cytryna, ogórek i woda różana

Na początku weź jednego większego ogórka i obierz go z łupki. Następnie zgnieć miąższ z ogórka i dodaj łyżeczkę wody różanej oraz 4-5 kropli soku z cytryny. Mieszanka świetnie sprawdzi się u osób, które dodatkowo mają problemy z cerą trądzikową.

Sok z cytryny i białko z kurzego jajka

Przepis na maseczkę jest bardzo praktyczny, ponieważ wykonanie jej nie zajmuje nawet pięciu minut. Weź dwa jajka i oddziel białko od żółtka. Następnie do białka dodaj 4-5 kropli soku z cytryny i nałóż maseczkę na twarz. Poczekaj około 5 minut, aż do momentu, gdy będzie sucha i spłucz zimną wodą.

Sok z limonki oraz sok pomidorowy

Weź sok pomidorowy i dodaj do niego cztery krople soku z limonki. Całość wymieszaj i umieść płyn bezpośrednio na twarzy za pomocą wacika. Następnie odczekaj piętnaście minut. Twarz opłucz zimną wodą.

Sok z limonki i migdały

Niewielki garnuszek napełnij wodą i wrzuć do niego kilka migdałów. Garnuszek przykryj i odstaw na całą noc, a następnie zgnieć migdały, aby utworzyła się z nich jednolita pasta. Do tego dodaj jedną łyżeczkę soku z limonki i wymieszaj. Maseczkę umieść na twarzy i pozostaw na około trzydzieści minut. Po upływie zalecanego czasu spłucz twarz zimną wodą.

Sok ananasowy i cytryna

Sok ananasowy wlej do szklanki do połowy. Do soku z ananasów wciśnij połówkę cytryny i zamieszaj łyżeczką. Następnie weź bawełnianą czystą szmatkę, namocz w mieszance i połóż na twarzy. Po około pięciu minutach ściągnij ściereczkę i umyj twarz zimną wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama