Reklama

Jak pozbyć się wąsika?

Kiedy Sienkiewicz opisywał piękną i zjawiskową Krystynę Drohojowską wspomniał o uroczym meszku nad jej wargami. Dziś ciemne włoski nad ustami dla wielu pań są raczej skazą na wyglądzie niż atutem. Dlatego kobietom, dla których jest to kłopot, podpowiadamy: jak pozbyć się wąsika.

Reklama

Zanim zaczniesz usuwać, spróbuj rozjaśnić wąsik

Depilacja czy to domowymi sposobami, czy podczas wizyty u kosmetyczki pomoże usunąć wąsik, jednak zabiegi te należy powtarzać. Dlatego nim zaczniesz usuwać meszek nad wargą, warto rozważyć jego rozjaśnianie. Jeśli masz niewiele ciemnych włosków i nie są one zbyt twarde, najprawdopodobniej wystarczy je wybielić, a przestaną być widoczne. 

Jak rozjaśnić włoski na twarzy?

Zastanawiasz się jak rozjaśnić włoski na twarzy? Możesz zastosować gotowe, dostępne w drogeriach i aptekach preparaty służące temu celowi. Możesz także skorzystać z domowych metod. Jedną z najprostszych jest kilkakrotne przetarcie wąsika wacikiem nasączonym wodą utlenioną. Już po użyciu trójprocentowego roztworu nadtlenku wodoru powinnaś widzieć różnicę. Jeśli efekt okaże się niewystarczający, spróbuj zastosować roztwór o nieco większym stężeniu. 

Także płatki owsiane, miód i sok z cytryny mogą pomóc w uporaniu się z problemem wąsika.

Jak pozbyć się wąsika?

Jeśli efekty rozjaśniania nie są satysfakcjonujące bądź masz twarde, dobrze widoczne włoski konieczna może okazać się depilacja. Możesz umówić się na wizytę do salonu kosmetycznego i usunąć włoski na wiele różnych sposobów: woskiem, laserem lub za pomocą depilacji arabskiej, czyli usuwania ich nitką. 

W domowych warunkach możesz przeprowadzić ją na różne sposoby. W drogeriach znajdziesz woski i kremy do depilacji wąsika — jak nietrudno się domyślić, ta druga metoda jest o wiele mniej bolesna. Możesz też wyposażyć się w depilator do twarzy — dostępne są zarówno proste i niedrogie narzędzia do nitkowania, jak i bardziej kosztowne urządzenia do domowej depilacji laserowej. 

Jeśli boisz się bólu, możesz też zdecydować się na trymer lub golarkę elektryczną do twarzy, które golą włoski. Jednak w tym przypadku musisz nastawić się, że zabieg trzeba będzie często powtarzać. Poza tym najczęściej włosy po goleniu odrastają jeszcze mocniejsze. 

Pasta cukrowa: depilacja wąsika w domu

Pomocna w pozbyciu się wąsika będzie także pasta cukrowa, którą możesz przygotować w domu. Do tego celu będziesz potrzebowała: 2 szklanki cukru, ćwierć szklanki wody i tyle samo soku z cytryny. Wykonanie pasty jest bardzo proste:

  1. Wyciśnij sok z cytryny. W zależności od ich wielkości możesz potrzebować jednego lub kilku owoców. 
  2. Do garnka wlej wodę, sok oraz wsyp cukier. 
  3. Gotuj na małym ogniu, aż pasta nabierze bursztynowego koloru i konsystencji miodu. 
  4. Na koniec przelej pastę do słoika. 

Przygotowaną w ten sposób pastę możesz stosować podobnie jak wosk do depilacji. Przed użyciem delikatnie podgrzej ją w kąpieli wodnej lub kuchence mikrofalowej. Upewnij się, że nie jest zbyt ciepła. Następnie wetrzyj w skórę nad wargą nieco pudru lub zasypki dla dzieci, nałóż pastę, przyłóż kawałek materiału, dociśnij go i pewnym ruchem zerwij.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama