Reklama

Jak pozbyć się w naturalny sposób rozstępów?

Rozstępy pojawiają się wtedy, kiedy skóra w gwałtowny sposób ulega zmianom (rozciągnięciu) i kiedy ze względu na swoje naturalne właściwości nie jest w stanie osiągnąć wystarczającej elastyczności. Rozstępy mogą być bardzo szpecące, dlatego większość kobiet pragnie uniknąć ich pojawienia się. Przyczyny ich powstawania mogą być różne: nagły wzrost wagi, ciąża lub inne zmiany hormonalne.

Reklama

Profilaktyka

Jeśli znamy przyczynę, która może wywołać rozstępy, możemy im zapobiegać. Oznacza to, że musimy zwiększyć elastyczność skóry poprzez stosowanie preparatów pielęgnacyjnych, szczególnie takich, które zawierają duże dawki witamin i wpływają na budowę i elastyczność skóry.

Jak w naturalny sposób pozbyć się rozstępów?

Istnieje sposób, dzięki któremu możemy pozbyć się rozstępów szybko i naturalnie. Ponadto, po przebytej kuracji skóra we wcześniej zmienionych miejscach pozostanie gładka i nawilżona.

Terapia przeciwrozstępowa, jaką proponujemy, jest łatwa. Wystarczy zmieszać ze sobą podane niżej składniki i regularnie smarować uzyskaną mieszanką zmienione miejsca na skórze. W krótkim czasie można zauważyć dużą poprawę zarówno w wielkości rozstępów, jak i ich zabarwieniu.

Potrzebne produkty:

100 ml oleju roślinnego dobrej jakości,

50 g soli,

250 g cukru.

Sposób przyrządzenia:

Mieszamy ze sobą wszystkie składniki do momentu uzyskania gładkiej pasty.

Stosowanie:

Delikatnie masujemy mieszanką skórę w miejscach pojawienia się rozstępów. Pozostawiamy do wyschnięcia, spłukujemy wodą i wklepujemy zwykły nawilżający balsam do ciała.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama