Reklama

Jak pozbyć się rozstępów? Domowe sposoby

Pojawienie się rozstępów z reguły ma związek z ciążą, nagłym przyrostem lub ubytkiem wagi, czynnikami genetycznymi oraz zbyt dużą ilością stresu i najczęściej skutkuje obniżeniem samooceny, złym samopoczuciem i uczuciem skrępowania. Czy wiesz, że w zminimalizowaniu dokuczliwego problemu mogą pomóc ci olej rycynowy, aloes, sok z ziemniaków, biały cukier czy białko kurzego jaja? Wypróbuj je, a z pewnością zaobserwujesz pozytywne rezultaty.

Reklama

Olej rycynowy

Wykorzystywany do leczenia rozmaitych schorzeń skórnych, takich jak zmarszczki, przebarwienia czy trądzik, olej rycynowy może też pomóc zatuszować mało efektowne rozstępy. Wystarczy niewielką jego ilość wetrzeć powolnymi, okrężnymi ruchami w skórę. Masaż powinien trwać od 5 do 10 minut. Zmienioną powierzchnię skóry należy najpierw owinąć bawełnianą szmatką, a następnie - korzystając z termoforu - ogrzewać przez około 30 minut. Zabieg trzeba wykonywać raz dziennie przez co najmniej miesiąc, a z pewnością zauważymy pozytywne rezultaty.

Aloes

Istnieje co najmniej kilka sposobów, dzięki którym możemy wykorzystać aloes do pozbycia się rozstępów. Pozyskany z niego sok można bezpośrednio wcierać w skórę, pozostawić na niej przez 15 minut, a następnie spłukać letnią wodą. Zgodnie z inną metodą mieszankę na bazie żelu z aloesu z dodatkiem olejku z dziesięciu kapsułek witaminy E i z pięciu kapsułek witaminy A należy nałożyć na skórę aż do całkowitego wchłonięcia. Zabieg trzeba powtarzać codziennie.

Białko z jajka kurzego

Jak użyć białek do pozbycia się rozstępów? Ubij z nich pianę i oczyść skórę wodą. Następnie nałóż na nią grubą warstwę piany za pomocą pędzla do makijażu. Pozostaw do całkowitego wchłonięcia, a następnie spłucz zimną wodą. Na koniec wmasuj w skórę olejek lub balsam, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Powtarzaj zabieg raz na dobę przez co najmniej dwa tygodnie i obserwuj pozytywne rezultaty.

Sok z cytryny

Innym prostym i skutecznym sposobem na zmniejszenie rozstępów jest użycie soku z cytryny. Ma on naturalnie kwaśny odczyn, który pomaga leczyć i zmniejszać widoczność rozstępów, trądziku i innych problemów skórnych.

Wmasuj delikatnie, okrężnymi ruchami świeżo wyciśnięty sok z cytryny w miejsce występowania rozstępów. Pozostaw go na skórze przez co najmniej 10 minut, a następnie spłucz go ciepłą wodą.

Cukier

Biały cukier jest jednym z najlepszych naturalnych środków wspomagających pozbycie się rozstępów. Używamy go do złuszczenia martwego naskórka. Aby przygotować prosty pilling, wystarczy wymieszać jedną łyżkę cukru z olejem migdałowym i kilkoma kroplami soku z cytryny. Gdy będzie gotowy, należy nałożyć go na rozstępy oraz inne obszary skóry i delikatnie wcierać przez kilka minut. Zabieg powtarzaj codziennie, jeszcze zanim weźmiesz prysznic.

Sok z ziemniaków

Sok z ziemniaków zawiera witaminy i minerały, które przyspieszają rozwój i odbudowę komórek skóry. Potnij średniej wielkości ziemniaka na grube plastry. Weź jeden z nich i pocieraj nim delikatnie rozstępy przez kilka minut. Upewnij się, że skrobia z ziemniaków pokryła wszystkie blizny. Sok z ziemniaka pozostaw do wyschnięcia na skórze, a następnie zmyj go letnią wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama