Reklama

Jak pozbyć się przebarwień na skórze?

Czym właściwie są przebarwienia? I jak można się ich pozbyć? To dwa podstawowe pytania, które zadają sobie osoby cierpiące z powodu widocznych na skórze przebarwień. Ciemne plamy są zwykle objawem hiperpigmentacji, czyli zwiększonej ilości melaniny w skórze, która jest pigmentem odpowiedzialnym za ciemniejszy odcień skóry. Poziom melaniny może zwiększyć wiele czynników, począwszy od długiego przebywania na słońcu, przez ciążę, starzenie się skóry czy nawet uraz, po którym została widoczna blizna.

Skłonność do przebarwień może być wrodzona

Przebarwienia mogą się pojawić z powodu czynników wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jeśli chodzi o te pierwsze, to skłonność do przebarwień może być wrodzona. Dodatkowo narażenie skóry na działanie toksycznych substancji chemicznych oraz działanie promieni UV może prowadzić do podwyższonego stężenia melaniny. Najczęściej przebarwienia występują na rękach i twarzy, ponieważ te partie ciała są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych.

Połącz kurkumę z sokiem z cytryny

Przebarwienia niekiedy mogą wystąpić po jakimś urazie lub zabiegu przeprowadzonym przez wyspecjalizowanych chirurgów. Trudno stwierdzić, czy akurat u konkretnej osoby przebarwienia wystąpią. Istnieje pewien rodzaj przebarwień, które pojawiają się u kobiet w trakcie ciąży. Najczęściej są to niewielkie plamki na skórze, które znikają po porodzie. Jednak jest i na to sposób. Wystarczą tylko dwa składniki, aby pozbyć się przebarwień.

Czego potrzebujesz:

- 1 łyżeczka kurkumy w proszku

- 1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny

Rozświetl i rozjaśnij skórę

Kurkumę zmieszaj z sokiem z cytryny i rozsmaruj na obszarach, w których występują przebarwienia. Pozostaw pastę na 15 minut i spłucz zimną wodą. Staraj się przez kilka godzin unikać światła słonecznego, a sam zabieg możesz powtarzać dwa lub nawet trzy razy dziennie, aż do momentu gdy ciemne plamy znikną.

Przepis ten pochodzi z Indii i jest bardzo przydatny w leczeniu blizn i przebarwień. Sok z cytryny w połączeniu z kurkumą rozjaśnia skórę i sprawia, że jest ona przyjemnie rozświetlona.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama