Reklama

Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Podwójny podbródek stanowi problem dla wielu osób. Nadmierny przyrost masy ciała oraz otyłość to dwie podstawowe przyczyny tego problemu. Na pojawienie się drugiego podbródka wpływa również wiek, genetyka, struktura kości, postawa ciała oraz mimika. Rozwiązaniem problemu może okazać się operacja plastyczna. Na szczęście istnieją również naturalne metody, aby pozbyć się podwójnego podbródka.

Reklama

Witamina E

W celu poprawy wyglądu skóry należy przyjmować witaminę E. Bogatym źródłem witaminy będą warzywa liściaste, wątroba i orzeszki, można również skorzystać z suplementów diety. Poza tym witaminę E można wcierać bezpośrednio w skórę.

Masło kakaowe

Masło kakaowe należy roztopić i wcierać w skórę dwa razy dziennie. Zabieg poprawi elastyczność skóry i pomoże zmniejszyć podwójny podbródek.

Białko jajek

Maska wykonana z białek jajka pozwoli naciągnąć skórę. Połącz białka z dwóch jajek z łyżką mleka, łyżką miodu, łyżką soku z cytryny i kilkoma kroplami olejku z mięty pieprzowej. Maskę aplikuj na całą twarz, zaczynając od czoła i kończąc pod brodą.

Sok z melona i jabłek

Zastosowanie soku z melona i jabłek powinno zniwelować podwójny podbródek. Nanieś sok na skórę za pomocą wacika i pozostaw na około 15-20 minut.

Zielona herbata

Ponieważ jedną z przyczyn powstawania podwójnego podbródka jest nadwaga, zaleca się picie kilku filiżanek zielonej herbaty w ciągu dnia, aby przyspieszyć metabolizm i schudnąć.

Olej z kiełków pszenicy

Olej z kiełków pszenicy zmiękczy skórę i poprawi jej elastyczność. Zaleca się masowanie podbródka z wykorzystaniem olejku przez około 20 minut dziennie. Po miesiącu systematycznych zabiegów zauważysz różnicę.

Mleko

Masaż z użyciem mleka jest również skuteczny w usuwaniu podwójnego podbródka. Mleko tonizuje i napina skórę wokół brody. Mleko można wcierać w skórę kilka razy dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama