Reklama

Jak pozbyć się piegów: Najskuteczniejsze domowe przepisy

Piegi mogą pojawić się u kobiet w każdym wieku. Niektóre z nich je lubią i uważają, że są urocze, a inne twierdzą, że są utrapieniem i najlepiej pozbyłyby się ich na zawsze. Jeśli należysz do drugiej grupy, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Przyczyny pojawiania się piegów Piegi to okrągłe, płaskie, brązowe punkty przybierające różne rozmiary i pojawiające się głównie na twarzy, wokół nosa i na policzkach. Amerykańskie Zrzeszenie Dermatologów zakwalifikowało je do uszkodzeń skóry. Pojawiają się najczęściej latem ze względu na ekspozycję na słońce, jednak mogą być także dziedziczone lub oznaczać zaburzenia hormonalne. Niezależnie od przyczyny większość kobiet nie lubi ich widoku na swojej twarzy. Jak zatem skutecznie się ich pozbyć?

Istnieją terapie kosmetyczne, które przynoszą dobre rezultaty, jednak nie każdego na nie stać. Na szczęście istnieją naturalne alternatywy, które są tanie, bezpieczne i przywrócą twoją skórę do poprzedniego stanu.

Oto pięć najskuteczniejszych naturalnych przepisów na pozbycie się piegów:

Miód

Jak pozbyć się piegów przy pomocy miodu? Wymieszaj go z odrobiną wody i podgrzej do uzyskania jednorodnej mikstury. Przy użyciu patyczka kosmetycznego nałóż ją na piegi i pozostaw na kilka minut. Następnie zmyj ciepłą wodą.

Miód z kiełkami pszenicy

Możesz również zrobić ziołową maskę, łącząc miód z kiełkami pszenicy i nałożyć ją na piegi. Pozostaw maskę na 10 minut i umyj twarz. Uważa się, że jest to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się piegów.

Sok z cytryny

Sok z cytryny może być najskuteczniejszym sposobem na piegi. Skoro potrafi rozjaśnić on włosy, to taki sam efekt wykazuje na skórze. Użyj świeżego soku z cytryny i nałóż go na piegi, wmasowując przez 10-15 minut. Następnie umyj twarz ciepłą wodą i osusz ręcznikiem. Powtarzaj zabieg dwa razy dziennie do momentu, kiedy twoje piegi znikną.

Papaja

Innym sposobem na pozbycie się piegów jest sok z papai. Owoc ten zawiera papainę, czyli enzym posiadający właściwości wybielające skórę. Przygotuj świeży sok z papai i wmasowuj go w piegi przez 10 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą. Sok z papai jest skuteczny również w leczeniu innych skórnych problemów, a regularne jego używanie sprawi, że skóra będzie gładsza i zdrowsza.

Imbir

Imbir okazuje się skuteczny w zwalczaniu wielu chorób, jednak czy wiedziałaś, że może on również pomóc ci w pozbyciu się piegów? Przekrój kawałek korzenia imbiru i wetrzyj go w piegi. Czynność powtarzaj kilka razy dziennie. Powinny one zniknąć w mniej niż 15 dni.

Migdały

Namocz 7-10 migdałów w 1/4 szklance mleka i pozostaw je w niej na noc. Następnego dnia zrób z nich gęstą pastę i nałóż na piegi. Pozostaw ją na 25 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj codziennie przez 10-20 dni w zależności od ilości piegów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama