Reklama

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych – “płonąca” maseczka

Niemal każdy doświadcza pewnych problemów ze skórą na różnych etapach swojego życia. Walka z nimi, często długotrwała i nieprzynosząca żadnych efektów, może być frustrująca i denerwująca. Blizny i przebarwienia są trudne do usunięcia i nawet drogie preparaty nie zawsze przynoszą spodziewane rezultaty.

Reklama

Cynamonowa maseczka

W niniejszym artykule przedstawiamy naturalny, bardzo łatwy i skuteczny sposób na pozbycie się raz na zawsze blizn i przebarwień po trądziku. Kluczowym składnikiem naszej maseczki jest cynamon. W kontakcie ze skórą składnik ten powoduje uczucie mrowienia, które znika po kilku minutach od spłukania maseczki. Cynamon wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwutleniające, dzięki czemu przeciwdziała dalszym uszkodzeniom i stanom zapalnym skóry.

Gałka muszkatołowa

Kolejnym składnikiem potrzebnym do wykonania maseczki jest gałka muszkatołowa. Stanowi ona dobre źródło witaminy B, witaminy B2 i witaminy B3, oraz witamin A i C. Zawiera przeciwutleniacze takie jak kryptoksantyna i beta – karoten, które wykazują niezwykle korzystne działanie dla skóry. Ponadto, do wykonania naszej cynamonowej maseczki będziemy potrzebować soku z cytryny i miodu. Cytryna jest naturalnym tonikiem dla skóry, natomiast miód wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Do wykonania „płonącej” maseczki potrzebne są następujące składniki:

½ łyżeczki cynamonu,

½ zmielonej gałki muszkatołowej,

1 łyżeczka miodu,

1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny.

Wszystkie wymienione składniki należy wymieszać w miseczce. Uzyskaną w ten sposób maseczkę nakładamy na policzki, nos, brodę i czoło. Unikamy kontaktu z oczami i ustami. Pozostawiamy na pół godziny, a następnie zmywamy letnią wodą.

Uwaga: Jeśli masz wrażliwą skórę, nie dodawaj cytryny lub zamiast niej dodaj więcej miodu, aby maseczka miała odpowiednią konsystencję.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama