Reklama

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych na plecach?

Skóra na plecach zawiera dużo gruczołów, które wydzielają naturalny tłuszcz. Ponieważ nasze plecy zwykle są osłonięte przez ubrania, tłuszcz ten wraz z martwymi komórkami naskórka dostaje się do porów skóry i zapycha je, powodując stan zapalny, będący przyczyną trądziku. Trądzik może dotknąć każdego i w każdym wieku, ale często jest najcięższy w wieku dorastania, kiedy w organizmie szaleje burza hormonów. Trądzik można leczyć, może też przejść sam, ale istnieje prawdopodobieństwo, że pozostawi po sobie blizny i plamy, będące przyczyną dyskomfortu, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy chcemy założyć strój kąpielowy lub bluzkę z odkrytymi plecami. Jeśli czujesz się zakłopotana swoimi bliznami po trądziku, przeczytaj niniejszy artykuł, a dowiesz się, jak pozbyć się takich blizn. W przypadku umiarkowanych blizn potrądzikowych na plecach, przydatnych będzie kilka naturalnych sposobów, które podajemy poniżej. W cięższych przypadkach, gdzie występują blizny wklęsłe, bardziej odpowiednie będą zabiegi medyczne, które również zostały opisane.

Reklama

Terapia laserowa

W przypadku bardziej zaostrzonych zmian potrądzikowych, korzystnie działają profesjonalne terapie, w tym terapia laserowa. Działa ona poprzez wysyłanie impulsów światła na skórę, które usuwają zewnętrzną jej warstwę, pozwalając świeżej skórze leżącej poniżej na wzrost i odbudowę. Dzięki temu jej wygląd znacznie się poprawia, a blizny i przebarwienia znikają.

Peelingi chemiczne

Kolejnym sposobem na pozbycie się blizn potrądzikowych z pleców jest zastosowanie peelingów chemicznych, których można używać w przypadku niezbyt głębokich blizn. Takie peelingi działają podobnie jak złuszczanie, poprzez usuwanie zewnętrznej części skóry, tak by mogła rosąć nowa, nieprzebarwiona skóra.

Dermabrazja

Dermabrazja jest zabiegiem medycznym, który usuwa blizny na skórze dzięki obrotowej metalowej szczoteczce lub kołu diamentowemu. Zabieg ten działa na podobnej zasadzie, co wcześniej wymienione. Usuwa zewnętrzną warstwę skóry, tak by nowa mogła się zregenerować. Po zabiegu nowa skóra zaczyna się regenerować po około siedmiu dniach , ale może mieć zabarwienie różowe do dwunastu tygodni po zabiegu i należy chronić ją przed słońcem zawsze, kiedy wychodzi się na zewnątrz.

Zabieg wypełniania

Zabieg wypełniania działa w nieco inny sposób niż wspomniane powyżej. W miejsca, gdzie są ubytki, wstrzykuje się tłuszcz pobrany z innych partii ciała lub kolagen, które je wypełniają. Zabieg ten ma na celu wyrównanie ubytków do tego samego poziomu, co niezmieniona skóra.

Podcinanie

Podcinanie to zabieg medyczny, który stosowany jest w przypadku głębszych blizn potrądzikowych i zwykle łączony jest z innymi zabiegami, takimi jak na przykład terapia laserowa. Blizny usuwa się chirurgicznie, co pozwala skórze odnowić się i wyrównać do otaczającej ją skóry.

Jeżeli masz poważny problem z bliznami potrądzikowymi, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem przed wypróbowaniem jakichkolwiek sposobów na ich pozbycie się.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama