Reklama

Jak poradzić sobie z problemami skóry?

Czy nie byłoby wspaniale mieć piękną i nieskazitelną skórę, taką, jaką można zobaczyć na okładkach kolorowych czasopism? W pewnym stopniu jest to możliwe, jednak pamiętajmy, że okładki magazynów są retuszowane komputerowo. Sami możemy się postarać, aby nasza skóra była gładka, jędrna i pozbawiona zanieczyszczeń. Nie potrzeba do tego oczywiście drogich kremów oraz specjalistycznych zabiegów proponowanych przez chirurgów plastycznych. Po przeczytaniu tego artykułu wystarczy ci krótka podróż do kuchni, w której znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz!

Reklama

Jak zrobić domowy scrub do twarzy?

Domowy scrub do twarzy to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze znalezieniem dobrego, hipoalergicznego kosmetyku. Poniżej znajdują się dwie propozycje na domowy scrub.

Przepis numer jeden:

Składniki których potrzebujesz:

- 2 łyżki sody oczyszczonej

- 2 łyżki wody

Zmieszaj te dwa składniki w niewielkiej, szklanej miseczce i zrób z nich pastę. Nałóż ją na twarz, a następnie wykonując okrężne ruchy, masuj przez 30 sekund. Po upływie zalecanego czasu, spłucz twarz zimną wodą. Przez pierwszy tydzień, możesz używać scrub około pięć razy w tygodniu. Po upływie siedmiu dni, zmniejsz częstotliwość do trzech razy w tygodniu.

Przepis numer dwa

Składniki i proporcje dokładnie takie same, jak w przepisie numer jeden, czyli:

- 2 łyżki sody oczyszczonej

- 2 łyżki wody

Zmienia się jednak sposób użytkowania. Po nałożeniu na twarz, pozostaw scrub na 15-20 minut, a następnie spłucz twarz zimną wodą. Jeśli chcesz, możesz stosować maseczkę codziennie.

Pamiętaj!

Jeśli masz wrażliwą skórę, częste używanie sody oczyszczonej może powodować podrażnienia. Najlepiej jeśli na początku spróbujesz na niewielkim obszarze skóry, jak będzie reagować. To samo dotyczy obaw przed zbyt częstym stosowaniem sody oczyszczonej. Jeśli chcesz, możesz zmniejszyć częstotliwość używania peelingu.

Inne zastosowanie sody oczyszczonej

Nie tylko nasza cera może doświadczyć drogocennego działania sody oczyszczonej! To samo działanie możemy wykorzystać w celu pielęgnacji stóp.

Zmiękcza zrogowaciałą skórę stóp

Każdego dnia nasze nogi zabierają nas tam, gdzie chcemy więc im też należy się odpowiednia pielęgnacja. Biorąc pod uwagę cały dzień spędzony w butach, otarcia, ucisk oraz wiele innych czynników, nasze stopy są cięgle narażone na dyskomfort. Dlatego też powinniśmy o nie zadbać, aby przynieść im ulgę.

Jedyne co musisz zrobić to:

Do plastikowej miski nalej gorącej wody (tak do połowy jej wysokości), następnie wsyp około 5 łyżek sody oczyszczonej i zamieszaj. Mocz stopy w misce przez około 20 minut. Zaraz po tym poczujesz, że skóra na stopach jest zmiękczona i pozbawiona zrogowaceń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama