Reklama

Jak poprawić wygląd cery?

Na wygląd cery wpływa wiele czynników. Część z nich związana jest z samą skórą, jej typem, wymaganiami, stopniem wrażliwości, stosowaniem właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, część wiąże się z kondycją całego organizmu, ewentualnymi schorzeniami, alergiami, zaburzeniami hormonalnymi. Kolejny bardzo ważny element, który wpływa na wygląd cery to czynniki zewnętrzne, sposób odżywiania, tryb życia, ilość snu, jakość powietrza. Jak poprawić wygląd cery? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów.

Reklama

Jak poprawić wygląd cery przed lustrem?

Oczyszczanie to podstawowa czynność, by poprawić wygląd cery. W oczyszczaniu może wystarczyć woda, można sięgnąć po specjalne płyny do oczyszczania twarzy, które stosujemy wraz z wodą lub użyć kosmetyki oczyszczające, które nakładamy bezpośrednio na wacik i na twarz. Najważniejszą zasadą dbania o cerę, której przestrzegają wszystkie kobiety znane z niecodziennej urody i pięknej cery to demakijaż. Największym grzechem kosmetycznym jest pójście spać bez usunięcia resztek makijażu. By skutecznie oczyszczać twarz dobrze jest stosować peelingi (nie przesadzajmy z częstotliwością, dwa razy w tygodniu wystarczy) lub od czasu do czasu odwiedzić salon kosmetyczny.

Na oczyszczoną twarz nakładamy krem przeznaczony dla naszego typu cery. O ile cerę tłustą, mieszaną, suchą stosunkowo łatwo zdiagnozować i dobrać do niej odpowiedni krem, o tyle często mamy problem z odpowiednim nawodnieniem cery. Pamiętajmy, że nawet cera tłusta może być odwodniona.

Jak poprawić wygląd cery w kuchni?

Wygląd cery możemy z powodzeniem poprawić stosując naturalne maseczki. Od lat sprawdza się świeży ogórek. Wystarczy położyć na oczy plasterki ogórka i  zostawić je na około 20 minut. Delikatna skóra wokół oczu zostanie nawilżona i wzmocniona, a zmarszczki wygładzone. Maseczka z gęstej śmietany nawilży skórę i rozjaśni przebarwienia, świeże mleko odświeży skórę. Plasterek pomidora usunie przebarwienia i doda skórze blasku. Peeling z cukru wymieszanego z oliwą oczyści cerę i poprawi krążenie krwi.

Jak poprawić wygląd cery od wewnątrz?

Przede wszystkim pić wodę. 2 litry dziennie niegazowanej wody zapewnia optymalny poziom nawilżenia. Pijąc wodę nawilżamy skórę od środka, czego nie zastąpimy nawet najlepszymi kremami. Aby poprawić wygląd cery należy także wpisać do swojego jadłospisu probiotyki. Mogą być to naturalne probiotyki, jak kefir, jogurty, ogórki kiszone. Probiotyki zapewniają równowagę mikroflory jelitowej, a ta pozytywnie odbije się na naszym wyglądzie. Ważne są też produkty wspomagające oczyszczanie organizmu, jak błonnik, zielona herbata, napary z ziół.

Jak jeszcze można poprawić wygląd cery?

Wygląd cery możemy poprawić po prostu śpiąc. Odpowiednia długość snu (przeważnie zaleca się 7-9 godzin na dobę) wpływa zbawiennie na naszą cerę. Do tego odpowiedni krem na noc, który w czasie snu będzie silniej niż w ciągu dnia wpływać na skórę. Sen przyspiesza regenerację i skóra lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte kremie.

Jeśli mimo właściwej pielęgnacji, regularnego oczyszczania, dobrze dobranych kremów i zdrowego stylu życia, nie udaje się poprawić wyglądu cery, może być potrzebna konsultacja lekarska i wykonanie podstawowych badań. Zdarza się, że problemy z z cerą, jak na przykład nadmierne wysuszenie, łuszczenie, zaczerwienie mogą wiązać się z chorobami. Na skórze twarzy manifestuje się atopowe zapalenie skóry czy problemy z tarczycą.

Planuj zakupy i znajdź najnowsze promocje w sklepach z ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama