Reklama

Jak poprawić kondycję włosów zimą?

Zimą nasze włosy stają się znacznie bardziej łamliwe i podatne na rozdwajanie. Jak przywrócić im dawny blask? Ich kondycję z pewnością poprawią sprawdzone, domowe kuracje. Najlepiej zacząć od wprowadzenia zdrowej diety. Szczegóły w sprawie pozostałych wytycznych znajdziesz poniżej.

Sprawdź swoją dietę

Zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej diety. Ta o niskiej zawartości białka może rzeczywiście doprowadzić do utraty kosmyków lub ich osłabienia. Upewnij się zatem, że w twojej diecie znajduje się odpowiednia ilość białka, pochodzącego z mięsa, nabiału, jajek, roślin strączkowych i innych pokarmów bogatych w białko.

Zdrowe tłuszcze są kolejnym ważnym czynnikiem przyczyniającym się do utrzymania włosów w dobrej kondycji. Pomagają skórze produkować naturalne oleje i utrzymują nawilżenie włosów na odpowiednim poziomie. Zdrowe tłuszcze w diecie pochodzą z takich źródeł jak: awokado, ryby i orzechy.

Stosuj maseczkę odżywczą do włosów:

Ta prosta maseczka wykonana z jedynie dwóch składników pomoże nawodnić suche i łamliwe włosy, dzięki czemu odzyskają blask i zdrowie.

Czego potrzebujesz?

Przygotuj:

- 1 żółtko

- 1 łyżeczkę miodu.

Sposób przygotowania:

Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż maseczkę na włosy. Przykryj głowę miękkim ręcznikiem i pozostaw na 1 do 2 godzin. Po tym czasie wystarczy spłukać głowę letnią wodą i umyć włosy jak zwykle.

Unikaj wysokich temperatur

Ciepło jest jednym z najgorszych wrogów twoich włosów. Wysoka temperatura odwadnia kosmyki, powodując, że stają się kruche i podatne na złamania. Wielu z nas korzysta z przyrządów przeznaczonych do stylizacji włosów i to nawet codziennie, ale ważne jest, aby ich unikać tak często, jak tylko jest to możliwe, aby dać włosom czas na regenerację.

Jeżeli jednak używasz gorących narzędzi do stylizacji włosów, możesz złagodzić powstawanie niektórych uszkodzeń za pomocą specjalnych produktów przeznaczonych do ochrony termicznej włosów.

Stosuj delikatne narzędzia

Popularne narzędzia do modelowania włosów na gorąco nie są jedynymi narzędziami, które mogą powodować uszkodzenia włosów. Inne takie jak grzebienie, szczotki i gumki mogą również szkodzić włosom.

Jeśli używasz szczotki do włosów, kiedy są one jeszcze mokre, może powodować to więcej szkody niż pożytku. Mokre włosy są bardziej podatne na złamania, więc ważne jest, aby być bardzo delikatnym. Zamień swoją szczotkę na drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Zamiast zwykłych szczotek do suchych włosów używaj silikonowych, które są znacznie delikatniejsze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama