Reklama

Jak pielęgnować włosy z łupieżem?

Łupież to nieestetyczna i uciążliwa przypadłość, z którą zmaga się około 20 procent społeczeństwa. Główną przyczyną łupieżu jest zaburzone pH skóry. W efekcie złuszcza się ona i pozostaje na włosach w postaci przypominającej śnieg. Leczenie łupieżu nie należy do łatwych zadań. Przyzna to każdy, kto doświadczył tego problemu. Warto jednak pamiętać, że równie ważna, jak leczenie, jest odpowiednia pielęgnacja włosów z łupieżem. Oto jej najważniejsze zasady.

Reklama

Odpowiednio dobrane szampon i odżywka

Zmagając się z różnymi przypadłościami skóry głowy, a szczególnie z łupieżem, należy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków do pielęgnacji włosów. Kupno szamponu, odżywki i maski należy skonsultować z dermatologiem. Kosmetyki powinny być przetestowane dermatologicznie i przywracające naturalne pH skórze.

Częste mycie

Włosy z łupieżem wymagają częstego odświeżania. Należy myć je co drugi lub co trzeci dzień, nie rzadziej. Gdy skóra głowy jest przetłuszczona, gromadzi się w niej łój, który powoduje powstawanie łupieżu. Osoby zmagające się z łupieżem powinny dbać o to, by ich głowa i włosy były zawsze odświeżone. Należy pamiętać, by po myciu dokładnie spłukać szampon i odżywkę. Resztki preparatów mogą podrażniać skórę głowy i powodować złuszczanie się naskórka.

Susz włosy

Włosy z łupieżem należy również suszyć po myciu. Nie powinno zostawiać się ich mokrych, ponieważ wilgoć sprzyja wytwarzaniu i gromadzeniu się łoju w skórze. Włosy z łupieżem najlepiej suszyć ciepłym powietrzem.

Płukanka z aspiryny

Popularną i skuteczną metodą łagodzenia objawów łupieżu jest płukanka z aspiryny. Jak ją przygotować? Rozpuszczamy sześć tabletek aspiryny w 500 mililitrach ciepłej wody. Następnie wylewamy całość na włosy i pozostawiamy na 15 minut. Na koniec spłukujemy głowę ciepłą wodą. Właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne aspiryny zapobiegają rozwojowi choroby.

Masaże głowy

Regularne masowanie skóry głowy pomoże usunąć martwy naskórek i zapobiegnie jego osadzaniu się na włosach. Przed masażem place można zamoczyć delikatnie w oliwie z oliwek.

Odpowiednia dieta

Osoby walczące z łupieżem powinny pamiętać również o stosowaniu odpowiedniej diety. W jadłospisie należy uwzględnić produkty bogate w witaminy z grupy B, witaminę A oraz cynk. Ich spore ilości zawierają jajka, chude mięso, ryby, orzechy, oleje roślinne i większość warzyw.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama