Reklama

Jak pielęgnować cerę trądzikową latem?

Lato, choć to jedna z najpiękniejszych pór roku, nie sprzyja cerom problematycznym. Szczególnie uciążliwe może okazać się dla osób zmagających się z trądzikiem. Wysokie temperatury i promienie słoneczne sprzyjają powstawaniu wyprysków, dlatego latem należy przestrzegać zasad pielęgnacji cery trądzikowej. Podpowiadamy, o czym pamiętać, by skóra z trądzikiem była w dobrej kondycji w okresie letnim.

Jak okres letni wpływa na cerę trądzikową?

Lato nie jest - niestety - sprzymierzeńcem cery trądzikowej, a wręcz przeciwnie. W okresie wysokich temperatur cery tłuste wydzielają więcej łoju, ponieważ szybciej i częściej się pocimy. W efekcie na twarzy powstaje więcej wyprysków. Nieprawdą jest, że słońce wpływa pozytywnie na cerę trądzikową. Po opalaniu być może trądzik będzie mniej widoczny, jednak ze wzmocnioną siłą zaatakuje na jesień, jeśli nie będziemy prawidłowo pielęgnować cery. Podpowiadamy, o czym powinny pamiętać osoby zmagające się z trądzikiem, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, gdy lato się skończy.

Dokładne oczyszczanie

Podstawą pielęgnacji skóry trądzikowej jest jej głębokie oczyszczanie. Dzięki temu usuwamy z naskórka brud i bakterie w efekcie zapobiegając tworzeniu się nowych wyprysków. W lecie należy robić to znacznie częściej niż w innych porach roku, ponieważ na skórze gromadzi się znacznie więcej brudu.

W okresie wysokich temperatur twarz najlepiej oczyszczać delikatnymi płynami micelarnymi oraz nawilżającymi żelami. Przy sobie warto nosić również chusteczki antybakteryjne, by w razie potrzeby zebrać nimi zewnętrzną warstwę sebum.

Warto pamiętać, by w czasie lata przemywać twarz do kilku razy dziennie. Zapobiegniemy dzięki temu namnażaniu się brudu i łoju na skórze.

Nawilżanie

Skóra trądzikowa potrzebuje regularnego nawilżania przez cały rok. Latem, gdy tracimy znacznie więcej wody z organizmu, należy stosować kosmetyki głęboko nawilżające i używać ich ze zwiększoną częstotliwością.

Ściąganie naskórka

W lecie warto zadbać również o to, by skóra trądzikowa była gładka. Pomogą w tym peelingi enzymatyczne, które nie podrażniają naskórka, a delikatnie go oczyszczają. Skuteczną metodą usuwania martwego naskórka jest również peeling kawitacyjny. To urządzenie emitujące ultradźwięki, które wnikają w głąb skóry i oczyszczają ją. Peeling kawitacyjny to zabieg bezpieczny dla skóry trądzikowej i bardzo delikatny. Pomaga usunąć zaskórniki i oczyszcza pory. Na tego rodzaju zabieg możemy umówić się do gabinetu kosmetycznego lub kupić urządzenie do peelingu kawitacyjnego. Obecnie znajdziemy je w korzystnych cenach.

Stosowanie kremów z wysokim filtrem

W okresie wysokich temperatur cera trądzikowa wymaga również solidnej ochrony przed słońcem. Najlepiej zaopatrzyć się w preparaty przeznaczone typowo dla cery trądzikowej, które posiadają wysoki filtr. Świetnie sprawdzą się również naturalne olejki, które wykazują zdolność ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami UV. Kosmetyki z filtrem należy aplikować na skórę nie tylko, gdy zamierzamy się opalać, ale również przed wyjściem na słońce podczas wysokich temperatur.

Ciężkie kosmetyki do makijażu idą w odstawkę

Osoby, które zmagają się z trądzikiem, powinny unikać stosowania ciężkich kosmetyków do makijażu, nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok. Ciężki fluid czy puder zatykają pory i ograniczają dopływ tlenu do komórek skóry. W efekcie w skórze gromadzi się sebum, a na twarzy pojawia się znacznie więcej wyprysków. W lecie warto postawić na lekkie antybakteryjne podkłady lub na nawilżające kremy koloryzujące.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama