Reklama

Jak oczyścić i odświeżyć skórę twarzy?

Mycie twarzy to codzienna czynność. Zapewne po zastosowaniu wielu żeli, płynów i kremów czujesz się rozczarowana i oszukana. Wiele z nich również sporo kosztuje. Na nic smutki, mamy dla ciebie prosty i skuteczny scrub, który doskonale nawilży i oczyści skórę z nadmiaru sebum i resztek makijażu. Oto jak go przygotować.

Reklama

Do przygotowania peelingu potrzebować będziesz tylko dwóch składników. Mianowicie oleju kokosowego i sody oczyszczonej. Dlaczego te składniki? Soda oczyszczona neutralizuje pH skóry oraz niweluje pęknięcia skóry. Soda również doskonale nawilża skórę, po jej zastosowaniu skóra staje się miękka.

Olej kokosowy posiada wiele właściwości, głęboko nawilża skórę oraz posiada właściwości antybakteryjne, dzięki którym znikają pryszcze. Niektóre badania wykazują, że olej kokosowy łagodzi również objawy egzemy i łuszczycy.

Jak przygotować peeling?

Potrzebować będziesz ½ szklanki oleju kokosowego oraz 1/2 szklanki sody oczyszczonej. Jeżeli masz wrażliwą skórę, wymieszaj składniki w stosunku 2:1. Podczas łączenia składników używaj ciepłego oleju kokosowego. W małej miseczce połącz ze sobą sodę i olej. Mieszaj, aż do uzyskania jednolitej masy. Przełóż do słoiczka i trzymaj pod ręką.

Jak stosować? Weź odrobinę mikstury na dłoń i rozprowadź na twarzy. Delikatnymi okrężnymi ruchami masuj twarz. Następnie zmyj scrub z twarzy i poczuj niesamowitą miękkość i nawilżenie skóry.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama