Reklama

Jak naturalnie oczyścić cerę? Przepisy na domowe scruby

Soda oczyszczona nie tylko doskonale sprawdzi się w roli naturalnego preparatu przeznaczonego do wybielania firan czy skutecznego środka pozwalającego się pozbyć rozmaitych zanieczyszczeń zalegających w kuchni czy w łazience. Wykazuje też właściwości pielęgnacyjne i pozwala szybko, bezpiecznie i trwale oczyścić cerę - zwłaszcza tę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki, jak dokładnie jej w tym celu użyć.

Jak zrobić domowy scrub do twarzy?

Domowy scrub do twarzy to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze znalezieniem dobrego, hipoalergicznego kosmetyku.

Składniki, których potrzebujesz:

- 2 łyżki sody oczyszczonej

- 2 łyżki wody

Sposób przygotowania:

Połącz sodę oczyszczoną z wodą w niewielkiej szklanej miseczce i zrób z nich pastę. Nałóż ją na twarz, a następnie wykonując okrężne ruchy masuj przez 30 sekund. Po upływie zalecanego czasu, spłucz twarz zimną wodą. Przez pierwszy tydzień, możesz nakładać scrub około pięć razy w tygodniu. Po upływie siedmiu dni, zmniejsz częstotliwość do trzech razy w tygodniu.

Przepis na domowy scrub numer dwa

- 2 łyżki sody oczyszczonej

- 2 łyżki wody

Jak widać składniki i proporcje są dokładnie takie same jak w przepisie pierwszym, jednak zmienia się ich sposób stosowania. Po nałożeniu maseczki na twarz, pozostaw ją na niej przez co najmniej 15-20 minut.

Jednak zmienia się sposób używania. Po nałożeniu na twarz, pozostaw scrub na 15-20 minut, a następnie spłucz twarz zimną wodą. Jeśli chcesz, możesz stosować maseczkę codziennie.

Pamiętaj, że częste używanie sody oczyszczonej, zwłaszcza w przypadku osób posiadających zbyt wrażliwą cerę, nie jest wskazane, bo może powodować nadmierne podrażnienia.

Inne zastosowanie sody oczyszczonej:

Nie tylko nasza cera może doświadczyć drogocennego działania sody oczyszczonej. Te same właściwości naturalnego kosmetyku możemy wykorzystać w celu pielęgnacji stóp.

Soda zmiękcza zrogowaciałą skórę stóp

Każdego dnia nasze nogi zabierają nas tam, gdzie chcemy, zatem im też należy się odpowiednia pielęgnacja. Biorąc pod uwagę cały dzień spędzony w butach, otarcia, ucisk oraz wiele innych czynników, nasze stopy są cięgle narażone na dyskomfort. Dlatego też powinniśmy o nie zadbać, aby przynieść im ulgę.

Jedyne co musisz zrobić to:

Do plastikowej miski nalej gorącej wody (najlepiej do połowy jej wysokości), następnie wsyp około 5 łyżek sody oczyszczonej i zamieszaj. Mocz stopy w misce przez około 20 minut. Już po kilku minutach poczujesz, że skóra na stopach jest zmiękczona i pozbawiona zrogowaceń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama