Jak dbać o skórę każdego poranka?

Kondycja naszej skóry jest zależna od wielu czynników. Wpływa na nią między innymi to co zjadamy, jak ją pielęgnujemy przed pójściem spać ale równie ważne jest to, jak dbamy o skórę o poranku. Oto najważniejsze czynności, o których nie możesz zapomnieć, jeżeli zależy ci na pięknej i zdrowej skórze.

Umyj twarz

Poranne mycie twarzy jest równie ważne jak wieczorne. O ile wieczorem usuwamy ze skóry makijaż i wszystko to, co nagromadziło się na niej w ciągu dnia, o tyle o poranku, chcemy odświeżyć skórę i pozbyć resztek kremów, czy zanieczyszczeń powstałych w ciągu nocy. Nigdy nie zapominaj o tym kroku, nawet jeżeli wydaje ci się, że twoja skóra jest wystarczająco czysta.

Chroń swoją skórę

Tak jak po wieczornym myciu nawilżasz skórę i nakładasz odpowiednie kremy, tak i o poranku nie możesz zapomnieć o pielęgnacji. Jeżeli nie nałożysz kremu, twoja cera będzie nieodpowiednio nawilżona, a to sprzyja powstawaniu niedoskonałości i zmarszczek. Zawsze wybieraj na dzień kremy o lekkiej formule, które szybko się wchłoną inie będą zakłócały trwałości makijażu.

Nie zapominaj o filtrze

Nasza skóra jest bardzo wrażliwa na promieniowanie UV. Skóra na twarzy jest cieńsza i o wiele łatwiej ulega poparzeniom i uszkodzeniom. Dodatkowo promieniowanie UV może powodować powstawanie zmarszczek i przesuszenie skóry, o raku nie wspominając. Jeżeli chronisz więc całe ciało, to nie zapominaj również o twarzy. Nakładaj kremy z filtrem na całą twarz.

Nie zapominaj o szyi, dekolcie i rękach

Podobnie jak skóra na twarzy, szyja, dekolt i dłonie również pokrywa cieńsza warstwa skóry, a więc o te części ciała również trzeba bardzo uważać. Nakładaj na nie krem z filtrem. W przeciwnym wypadku efekt nawet najbardziej zadbanej skóry twarzy zepsują zmarszczki na szyi i dekolcie.

Nie wyciskaj pryszczy

Wyciskając pryszcze możesz zrobić sobie więcej krzywdy niż pożytku. Zamiast niszczyć skórę, użyj miejscowych  preparatów wysuszających wypryski. Możesz zastosować również kurację na noc, nakładając niewielką ilość pasty do zębów na zmienione miejsce. W ten sposób rano pryszcz będzie o wiele mniejszy.

Zjedz zdrowe śniadanie

Śniadanie jest bardzo ważnym elementem każdego poranka. Oprócz tego, że nigdy nie należy go pomijać, musisz wiedzieć co zjadasz. Pozbądź się ze swojej diety białego pieczywa i niezdrowych produktów. Zastąp je świeżą owsianką z owocami pełnoziarnistym pieczywem. Unikaj również cukrów i czekolady. To co jemy bezpośrednio odbija się na naszym zdrowiu i kondycji naszej skóry.

Nawadniaj się

Nasz skóra nigdy  nie będzie wyglądała zdrowo i promiennie, jeżeli nie będziemy jej odpowiednio nawilżać. I o  ile kremy nawilżające zadziałają od zewnątrz, o tyle równie ważne jest nawilżanie od wewnątrz. Wypijaj więc codziennie kilka szklanek wody. Jej ilość zależy od twojego indywidualnego zapotrzebowania. Nie ma reguły mówiącej ile szklanek wody powinniśmy codziennie wypijać. Jednak pamiętaj, że nawodniony organizm jest zdrowszy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama