Reklama

Jak dbać o higienę intymną? Domowe metody

Jeśli chcesz zapewnić sobie spokój i pełen komfort, powinnaś zadbać o higienę intymnych części ciała. W osiągnięciu tego celu pomogą ci naturalne środki pielęgnujące. Możesz je śmiało przygotować w domowym zaciszu. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki. Dlaczego właściwy odczyn pH jest tak ważny? Właściwe pH nie tylko dostarcza komfortu i zapewnia higienę, lecz także kontroluje oddziaływanie szkodliwych bakterii, które mogą wywoływać infekcje i choroby. Przykładowo odczyn pH powyżej 4,5 może sprawić, że będziesz bardziej podatna na zapalenia pochwy oraz choroby transmitowane drogą płciową, takie jak jak chlamydia i rzeżączka

Reklama

Żel z aloesu (Aloe Vera)

Do przygotowania naturalnego środka myjącego przeznaczonego do pielęgnacji intymnych części ciała przyda ci się przede wszystkim świeży aloes. Jak go wykorzystać? Pokrój grube liście aloesu i wyciśnij z nich żel. Następnie połącz go z wodą; dokładnie wymieszaj i stosuj jak środek myjący.

Jogurt

Znany ze swoich doskonałych walorów smakowych jogurt zdążył też zyskać opinię skutecznego środka przeznaczonego do pielęgnacji intymnych części ciała. Pomoże nam między innymi w walce z zakażeniem drożdżakami candida. Wystarczy nałożyć warstwę jogurtu bezpośrednio na intymne części ciała. Efekt tego prostego zabiegu miło cię zaskoczy.

Liście cytryny

Liście cytryny zawierają składnik o nazwie limonen, którego właściwości porównuje się często do działania antybiotyku. Posiadają między innymi właściwości przeciwbakteryjne i przeciwalergiczne. Doskonale sprawdzają się również w roli środka czyszczącego i usuwającego przykry zapach. Wodny roztwór liści cytryny pomoże również utrzymać odpowiedni poziom pH ciała, zapewniając czystość i zdrowie.

Olej rumiankowy

Jeśli chcesz skutecznie wyeliminować przykre zapachy, sięgnij po olej rumiankowy. Aby przyrządzić na jego bazie płyn przeznaczony do pielęgnacji intymnych części ciała, rozpuść kroplę naturalnego preparatu w dwóch kubkach wody.

Proszek do pieczenia

Niezastąpiony w kuchni proszek do pieczenia pomoże nam w utrzymywaniu właściwego poziomu kwasowości intymnych części ciała oraz wesprze walkę z nieprzyjemnymi zapachami. Jak go wykorzystać? Wystarczy, że regularnie będziesz zażywać przynajmniej 20-minutowej kąpieli w wodzie z dodatkiem połowy szklanki proszku do pieczenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama