Reklama

Jak dbać o dłonie?

Dłonie - podobnie jak włosy czy twarz - to barometr kondycji organizmu i kluczowa wizytówka. Niestety, codziennie narażone są na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczania, detergenty czy nadmierne nasłonecznienie - dlatego trzeba je pielęgnować regularnie i z wyjątkową starannością. W jaki sposób najlepiej dbać o dłonie? Dlaczego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków i codzienna ochrona?

Chroń dłonie i zakładaj rękawiczki


Dłonie to podobnie jak twarz najczęściej eksponowane partie naszego ciała. Nieustannie wystawione są na działanie wielu niebezpiecznych czynników zewnętrznych, dlatego kluczowa w pielęgnacji dłoni jest ich ochrona. Przed rozpoczęciem wszystkich prac domowych, takich jak mycie naczyń, sprzątanie czy tym bardziej malowanie ścian bądź porządki w ogrodzie, ręce najlepiej zabezpieczyć warstwą talku oraz rękawiczkami. Warto zadbać o to, aby te ostatnie miały bawełnianą podszewkę, która minimalizuje ryzyko powstania odparzeń. Oczywiście o zakładaniu rękawiczek trzeba pamiętać także wtedy, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Mróz ma bardzo negatywny wpływ na skórę - m.in. nadmiernie ją wysusza.

Jak dobrać kosmetyki do potrzeb dłoni?


Codzienna higiena dłoni to klucz do sukcesu. Do ich oczyszczania najlepiej używać mydeł o obojętnym odczynie pH. Po każdym myciu ręce trzeba wytrzeć do sucha, wykorzystując w tym celu miękki ręcznik, a następnie starannie wetrzeć w nie krem dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry. Lekkie kremy będą najlepszym wyborem dla skóry normalnej, natomiast odżywcze i regenerujące są najlepszym ratunkiem dla suchego i zniszczonego naskórka. 

Warto wybierać kosmetyki wzbogacone cennymi składnikami, czyli z dodatkiem kwasu hialuronowego, oliwy z oliwek, witaminy A, E czy H. Dobrze jest mieć kilka tubek -  po jednej kolejno w torebce, szafce nocnej, łazience i w biurze - wszystko po, aby mieć do nich zawsze dostęp. Wiosną i latem trzeba także zadbać o to, aby preparaty posiadały filtry i chroniły dłonie przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych i przeciwdziałały powstawaniu plam czy przebarwień. 

Pielęgnuj starannie dłonie i nie zapomnij o paznokciach

Raz na tydzień zalecane jest wykonanie peelingu dłoni na przykład na bazie oliwy z oliwek oraz cukru. Po jego wykonaniu na dłonie trzeba nałożyć grubą warstwę kremu odżywczego oraz bawełniane rękawiczki i kontynuować kurację przez całą noc (trzeba po prostu spać w rękawiczkach). 

W pielęgnacji dłoni trzeba także uwzględnić paznokcie - najlepiej raz w tygodniu odżywiać je odżywkami oraz maścią z witaminą A, a w skórki wcierać przeznaczone do tego kremy. Co jakiś czas warto warto skonsultować się z dobrą kosmetyczką. Ułatwi to utrzymanie dłoni w dobrej kondycji na co dzień.  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama