Reklama

Jak bezpiecznie wybielić skórę?

Wybielanie skóry to zabieg szczególnie popularny w krajach azjatyckich, gdzie jasna cera jest szczególnie pożądana. Także w Europie alabastrowa skóra przez wieki uznawana była za wzorzec piękna i jednoznacznie kojarzona z arystokratkami, które wszak nie musiały pracować w słońcu. Dziś moda na białą cerę powraca. Wiele kobiet pragnie mieć śnieżnobiałą skórę lub pozbyć się miejscowych przebarwień. Jak bezpiecznie wybielić skórę? Jest na to kilka domowych sposobów.

Rozjaśnianie skóry: Na czym polega?

Składnikiem odpowiedzialnym za barwę cery jest melanina. Jej produkcja wzrasta, gdy w skórze pojawiają się wolne rodniki. Wówczas melanocyty produkują tyrozynazę — enzym, który utleniają wolne rodniki, w efekcie czego powstaje pigment odpowiedzialny za barwę skóry. Jak wybielić skórę? Aby rozjaśnić cerę, należy stosować składniki, które zmniejszą produkcję melaniny, obniżą ilość wolnych rodników i zablokują powstawanie tyrozyny - skutecznie z tymi zadaniami poradzą sobie naturalne antyoksydanty, w tym karotenoidy i witamina C. 

Jak wybielić skórę? Maseczka z pomidora i limonki

Bogatym źródłem karotenoidów są pomidory, zaś dużo witaminy C można znaleźć w limonce. Aby przygotować maseczkę należy zmiksować jednego pomidora z sokiem z jednej limonki. Maseczkę nałóż na oczyszczoną skórę i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie spłucz twarz zimną wodą. Maseczkę możesz przechowywać w lodówce przez około tydzień. Zabieg powtarzaj trzy - cztery razy w tygodniu.

Reklama

Wybielanie skóry: Okłady z nawłoci

Bogata w antyoksydanty jest także nawłoć. Ziele nie tylko pomoże wybielić cerę, ale także pozbyć się problemów z nadmiarem sebum, rozszerzonymi porami, trądzikiem, pękającymi naczynkami czy łojotokiem. Nawłoć w postaci okładów można stosować punktowo lub przemywać nią twarz niczym tonikiem. Do przygotowania naparu potrzebna będzie szklanka wrzątku i łyżka suszonego lub świeżego ziela. Herbatę należy parzyć przez dziesięć minut. Gdy wystygnie zamocz wacik i przemyj nim twarz. Możesz też zastosować okłady w wybranym miejscu. Wówczas pozostaw wacik na skórze do wyschnięcia. Okłady z nawłoci dla najlepszego efektu należy stosować codziennie.

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama