Domowy sposób na zmęczone i obolałe stopy

Ból w stopach po wielu godzinach spędzonych na nogach może być bardzo uciążliwy. Stopy przez cały dzień dźwigają cały ciężar ciała, więc łatwo o ich przeciążenie. Aby poczuć ulgę, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, które uśmierzą ból i odprężą stopy. Sprawdź, jak poradzić sobie ze zmęczonymi i obolałymi stopami.

Kąpiel solna na obolałe stopy

Gdy nasze stopy są obolałe i przeciążone, warto zafundować im regeneracyjną kąpiel. Do jej przygotowania potrzebujemy szklankę soli Epsom, szklankę soli morskiej, dwie szklanki sody oczyszczonej i kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Wszystkie składniki mieszamy w dużym słoju i zakręcamy szczelnie, by nie dostała się do niego wilgoć. Miednicę wypełniamy ciepłą wodą i dodajemy ¼ przygotowanej mieszanki. Moczymy stopy przez 20 minut. Na koniec spłukujemy je letnią wodą, wycieramy do sucha i wykonujemy masaż przy pomocy dowolnego kremu do stóp. Warto wybrać preparat z aloesem, który świetnie nawilża skórę. Kąpiel najlepiej wykonywać codziennie przez tydzień, a po tym czasie dwa razy w tygodniu. 

Kąpiel imbirowa na obolałe stopy

Równie odprężającym zabiegiem dla bolących stóp jest kąpiel z dodatkiem imbiru. Ta niezwykła roślina to znany od lat środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Dlatego kąpiel imbirowa pomoże uśmierzyć uciążliwy ból stóp. Aby ją przygotować, wystarczy duży kawałek imbiru wrzucić do garnka z wrzącą wodą i pozostawić na 5-10 minut. Gdy mieszanka wystygnie, należy zanurzyć w niej stopy i moczyć przez 20 minut. 

Ustrzeż się przed bólem stóp

Aby nie doskwierał nam ból stóp, najlepiej postawić na profilaktyczne działania. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie, komfortowe obuwie. Buty powinny mieć elastyczną podeszwę, być lekkie i przewiewne. Jeśli koniecznie chcemy nosić szpilki, warto wybierać te z paskiem, aby noga była w nich stabilniejsza. Można też zakupić wkładki żelowe, które zneutralizują wstrząsy i niewygodę związaną z noszeniem butów na wysokim obcasie. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama