Reklama

Domowy sposób na skaleczenia i rany - mikstura z miodu i tranu

Nie raz nie dwa zdarza się, że przed ważnym spotkaniem biznesowym bądź imprezą czy bankietem dojdzie do zranienia bądź skaleczenia, które wyglądają nieestetycznie, wywołują ból i sprawiają, że czujemy się niekomfortowo. W kryzysowej sytuacji warto sięgnąć po domowe specyfiki i wykorzystać naturalne patenty, które przyspieszą gojenie się ran. Jednym z nich jest łagodząco-regenerująca mikstura na bazie miodu i tranu. Oto jak jej użyć.


Dlaczego miód przyśpiesza gojenie się ran?

Nic dziwnego, że nasze mamy i babcie w kryzysowych sytuacjach często sięgały po miód. Ten smaczny i wyjątkowo odżywczy produkt od pszczół uznawany jest za naturalny antybiotyk i słynie ze zdrowotnych właściwości. Działa m.in. przeciwzapalnie czy przeciwbakteryjnie, a tym samym doskonale sprawdza się w leczeniu ran. Zapobiega powstawaniu infekcji i w znaczący sposób przyspiesza proces gojenia. Jak to możliwe? Dzieje się tak za sprawą substancji zawartych w miodzie, ale także dzięki jego lepkiej konsystencji. Rana pokryta miodem zyskuje barierę przed działaniem czynników zewnętrznych oraz ochronę przed drobnoustrojami, które mogą zaatakować uszkodzą tkankę skóry. Miejsce skaleczenia dzięki płynnej substancji jest też odpowiednio nawilżone. Jako ciekawostkę warto też dodać, że miód eliminuje przykry zapach pojawiający się po utworzeniu rany i wpływa na procesy metaboliczne bakterii wewnątrz rany oraz ułatwia wymianę i zdejmowanie opatrunku, gdyż zapobiega jego przyleganiu do zranionej skóry. 


Tran skutecznie regeneruje skórę


Przeciwbakteryjne właściwości miodu warto wzmocnić tranem. Ten ostatni nie tylko doskonale pobudza i wzmacnia odporność, ale także skutecznie regeneruje skórę, przyspiesza gojenie się ran i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dzieje się tak za sprawą solidnej zawartości witaminy A. Tran w postaci płynu warto bezpośrednio nanosić na skórę, gdy jest podrażniona stanem zapalnym, albo pojawiają się na niej odparzenia bądź odleżyny.

Jak zrobić miksturę z miodu i tranu na skaleczenia?


Na bazie miodu i tranu można przygotować regenerującą miksturę, która przyśpieszy gojenie się ran. Łyżkę pszczelego produktu wystarczy zmieszać z kilkoma kroplami tranu i dokładnie połączyć składniki. Tak przygotowany specyfik trzeba delikatnie nałożyć na ranę i ją zabandażować. Kurację miksturą trzeba kontynuować aż do ustąpienia objawów i wyleczenia skóry. Pierwszy efekty widać szybko - już po jednym użyciu. 

Zobacz nowe artykuły w promocyjnych cenach na ding.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama