Reklama

Domowe sposoby na żółte paznokcie

Żółte paznokcie u nóg i rąk to problem, który dotyka wielu osób. Takie pazury nie wyglądają estetycznie. Można się z nimi uporać z pomocą preparatów dostępnych w aptece lub skorzystać z domowych metod.

Na zżółknięte paznokcie: Soda i cytryna

Żółte paznokcie u nóg i rąk pomoże ci wyeliminować przygotowana w domu maseczka. Wymieszaj sok z cytryny z łyżką oliwy oraz sodą oczyszczoną. Dobierz ilość sody i soku tak, aby powstała gęsta pasta. Następnie wetrzyj ją w płytkę paznokcia i pozostaw na około dziesięć minut. Kurację powtarzaj dwa razy w tygodniu, a już po kilku zabiegach zauważysz widoczną różnicę.

Jeśli nie przepadasz za konsystencją pasty, możesz wypróbować sok z cytryny. Wyciśnij cytrynę do miseczki, a następnie zanurz w niej paznokieć. Pocieraj szczoteczką paznokcie zanurzone w kąpieli przez około piętnaście minut. Następnie umyj ręce i użyj kremu nawilżającego. Możesz także zamiast kąpieli w soku z cytryny pocierać płytkę paznokcia plasterkiem owocu przez kwadrans.


Sposób na zżółknięte paznokcie: Ocet

Kwas octowy ma właściwości bakterio i grzybobójcze, ponadto wspomaga wzrost paznokci i usuwa ich przebarwienia. Ocet jabłkowy lub biały zmieszaj z ciepłą wodą w proporcji 1 do 1. Zanurz paznokcie w tak przygotowanej kąpieli i pozostaw na dziesięć - piętnaście minut.  Następnie wymasuj płytkę paznokcia i dobrze osusz. Zabieg powtarzaj dwa razy w tygodniu. Efekty stosowania tej metody zauważysz po około miesiącu. 

Kąpiel w mleku dla pięknej skóry i paznokci


Kąpiele w mleku były jednym z sekretów urody Kleopatry. Ten biały napój to także wspaniały pomysł na wybielenie paznokci. Wystarczy, że na kilka minut zanurzysz pazurki w misce z ciepłym mlekiem. Zabieg powtarzany regularnie nie tylko pomoże ci pozbyć się żółtych paznokci, ale także nawilży skórę dłoni.

Pomimo stosowania licznych zabiegów twoja płytka paznokcia jest nadal żółta? Może to oznaczać, że nieestetyczny ich wygląd jest objawem poważnej choroby. Warto zatem skonsultować się z lekarzem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama