Reklama

Domowe sposoby na worki pod oczami

Czy odczuwasz frustrację stając rano przed lustrem i widząc te okropne worki pod oczami? Możliwe, że tak jest, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet po dobrze przespanej nocy oczy nadal są podkrążone. Worki pod oczami nie biorą się jedynie z powodu braku snu. To zazwyczaj oznaka wyczerpania, problemów z płucami, nadmiernego spożyciem kofeiny lub stresu. Ale nie martw się! Dzisiaj powiemy ci jak pozbyć się problemu podkrążonych oczu za pomocą kilku bardzo skutecznych domowych sposobów.

Reklama

Połóż wilgotny ręcznik na oczach

Co wieczór kładąc się spać włóż wilgotny ręcznik do lodówki. Kiedy wstaniesz rano, połóż go na czole i oczach. Możesz równie dobrze kupić sobie specjalną maseczkę na oczy, która działa w ten sam sposób. Ten domowy sposób skutecznie wspomaga redukcję stanu zapalnego. Zimny okład należy pozostawić na powiekach na 5 minut.

Torebki z herbatą na cienie pod oczami

Za każdym razem, kiedy zaparzasz sobie herbatę, postaraj się zachować wykorzystaną torebkę z herbatą i włóż ją do lodówki. Kiedy torebki się schłodzą, a ty będziesz mieć chwilę czasu, połóż dwie na oczy na około dwadzieścia minut. Aby uzyskać jak najlepszy rezultat należy leżeć podczas tego zabiegu. Po dwudziestu minutach dokładnie przemyj oczy wodą, ponieważ herbata może nieco zabarwic skórę. Efekt zabiegu będzie jednak tego wart, ponieważ zimne torebki z herbatą nie tylko pomagają redukować stany zapalne, ale także zmniejszają cienie pod oczami.

Zaaplikuj plasterki ogórka

Po zakończeniu dwudziestominutowej kuracji z torebkami herbaty, możesz położyć na każdej powiece plasterek ogórka i pozostawić go na 10 minut. Ogórki zawierają dużo wody i pomogą nawilżyć skórę, dzięki czemu będzie gładsza.

Masaż z zastosowaniem aloesu

Zerwij jeden liść aloesu i przetnij go na pół. Wyciśnij żel z liścia i delikatnie wetrzyj go w skórę pod oczami. Roślina ta posiada wiele właściwości, włączając umiejętność nawadniania i tonizowania skóry.

Masaż z zastosowaniem oleju kokosowego

Zmieszaj jedną łyżkę stołową oleju kokosowego z jedną łyżką oleju migdałowego, a następnie delikatnie wmasuj otrzymaną miksturę w skórę pod oczami i pozostaw ją na dwadzieścia minut. Dzięki takim zabiegom z pewnością zauważysz, że worki pod twoimi oczami znikną. Po wspomnianych dwudziestu minutach okolice oczu należy dokładnie przemyć ciepłą wodą. To bardzo skuteczna metoda.

A jeśli one nie znikną…!

Jeśli pomimo opisanych powyżej zabiegów worki pod twoimi oczami nie znikną, oznacza to, że twój organizm krzyczy o więcej snu. Z tego powodu podamy ci kilka dodatkowych zaleceń, abyś mógł uwolnić swoje oczy od tych okropnych cieni, które je otaczają.

Pierwszy krok polega na odpoczywaniu, co najmniej 7 – 8 godzin dziennie. To jeden z najlepszych sposobów eliminacji worków pod oczami. Postaraj się także codziennie używać kremu nawilżającego przeznaczonego specjalnie do skóry pod oczami. Sprawi on, że obszar ten będzie wyglądał bardzo ładnie.

Postaraj się wyeliminować alkohol i papierosy, nie pij zbyt dużo kawy, ani nie jedz pokarmów z dużą zawartością tłuszczu. Zrób, co tylko możesz, aby przestrzegać zdrowej diety, zawierającej dużo owoców oraz warzyw, a także nie zapomnij o ćwiczeniach. Pij, co najmniej dwa litry wody każdego dnia. To najlepsze, co możesz dać nie tylko oczom (usuwając podkrążenie), ale także całemu organizmowi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama