Reklama

Domowe sposoby na rozstępy

Rozstępy - potocznie nazywane też tygrysami - powstają, gdy skóra szybko zmienia swoje rozmiary, przez co nie może osiągnąć wystarczającej elastyczności. Zaczyna wówczas pękać, wskutek czego na skórze pojawiają się nieestetyczne blizny. Dzieje się tak w momencie, kiedy szybko przybierzemy lub stracimy na wadze, czyli na przykład w trakcie ciąży czy w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Z rozstępami znacznie częściej zmagają się kobiety, ale u mężczyzn też się pojawiają. Z upływem czasu powiększają się i stają się ciemniejsze.

Reklama

Jak zapobiegać rozstępom?

Jeżeli wiesz, że możesz być narażona na powstanie rozstępów, staraj się poprawiać elastyczność skóry. Stosuj preparaty bogate w witaminy i kolagen, np. oleje, czy specjalistyczne kremy. Spożywaj też dużo warzyw i owoców z witaminą C, która jest niezbędna do syntezy kolagenu odpowiedzialnego za prawidłowe właściwości skóry. Cukier odpowiada za zmniejszenie jego ilości, dlatego wyeliminuj z diety węglowodany.

Pierwsze objawy rozstępów

Pierwszą oznaką powstawania rozstępów jest swędzenie, pieczenie skóry oraz pojawienie się różowych pręg. Rozstępy zauważone we wczesnej fazie ich rozwoju można znacznie łatwiej usunąć.

Jak usunąć rozstępy?

Oto proste sposoby na zniwelowanie rozstępów. Dzięki nim, oprócz pozbycia się uciążliwych blizn, uzyskasz gładką i piękną skórę. Stosuj tę metodę regularnie, a z biegiem czasu z pewnością zauważyć rezultaty.

Składniki:

• 100 ml oleju palmowego, ewentualnie możesz użyć takiej samej ilości innego oleju roślinnego

• 250 g soli

• 250 g cukru

Przygotowanie:

Mieszaj wszystkie składniki do uzyskania jednolitej, gładkiej pasty.

Stosowanie:

Delikatnie wmasuj miksturę w miejscach na skórze, gdzie znajdują się rozstępy. Pozostaw do wyschnięcia, a następnie użyj kremu nawilżającego.

Witamina E i sok z cytryny

Oprócz stosowania domowej mikstury możesz nawilżać skórę używając do tego kombinacji oliwy z oliwek i miąższu aloesowego. Aby rozjaśnić rozstępy, wymieszaj łyżeczkę witaminy E z sokiem z cytryny. Taką maseczkę stosuj regularnie dwa razy w tygodniu.

Działaj szybko

W tej nierównej walce ważna jest obserwacja swojego ciała, przeciwdziałanie i wytrwałość. Możesz uniknąć rozstępów, jeżeli odpowiednio wcześnie zareagujesz. Jeśli już je masz, w ich zmniejszeniu mogą pomóc regularne zabiegi, które sprawią, że skóra znowu będzie wyglądała estetycznie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama