Reklama

Domowe sposoby na pryszcze w uchu

Pryszcze to uprzykrzające życie zmiany skórne, które powstają na skutek nadmiernego wydzielania serum z gruczołów łojowych. Najczęściej wyskakują na twarzy, ale mogą też pojawiać się na plecach, tułowiu czy w uchu! W tym ostatnim miejscu wypryski są szczególnie bolesne i trudne do usunięcia. Pryszcze w uchu powstają z powodu zbierania się w małżowinie usznej woskowiny, zanieczyszczeń i kurzu. W żadnym wypadku nie można ich wyciskać, gdyż mogą jeszcze bardziej się zaognić lub rozprzestrzenić. Najlepiej więc zastosować inne metody na ich pozbycie się. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na pryszcze w uchu.

Reklama

Olejek z drzewa herbacianego na pryszcze w uchu

Jedną z najlepszych metod na pozbycie się pryszczy w uchu jest zastosowanie olejku z drzewa herbacianego. Produkt ten skutecznie niszy bakterie, a do tego ma właściwości przeciwzapalne i ściągające. Jego działanie jest tak silne, że nie można go stosować bez uprzedniego rozcieńczenia. Należy kilka kropel tego produktu zmieszać z łyżeczką innego olejku i powstałą mieszanką smarować pryszcze na uchu kilka razy dziennie. Zmiany z pewnością znikną o wiele szybciej! 

Liście bazylii na pryszcze w uchu

Dobrym sposobem na pryszcze w uchu jest również użycie liści świeżej bazylii. Roślina działa bowiem antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przyspiesza regenerację skóry. Liście należy zmiażdżyć, by powstał sok. Następnie nasączamy w nim wacik kosmetyczny i przemywamy nim pryszcza.

Maść ichtiolowa na pryszcze w uchu

W starciu z pryszczami równie pomocna jest maść ichtiolowa. Wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, ściągające i przyspieszające gojenie się ran. Ułatwia też odchodzenie ropy. Maść należy nakładać cienką warstwą na stan zapalny 1-2 razy dziennie. Czynność powtarzamy codziennie, aż do zniknięcia pryszcza. 

Woda utleniona na pryszcze w uchu

Pryszcze w uchu można zwalczyć także za pomocą wody utlenionej. Ta zdezynfekuje zmianę i przyspieszy jej gojenie się. Wystarczy zwilżyć w niej patyczek lub wacik kosmetyczny i przecierać krostę kilka razy dziennie. Pryszcz w uchu zniknie błyskawicznie.

Zobacz także:

Ciemne zmiany na skórze. Zobacz, co je powoduje

Jak się pozbyć wągrów? Oczyszczanie twarzy z wągrów i rozszerzonych porów

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama