Reklama

Domowe sposoby na pozbycie się zmarszczek mimicznych

Zmarszczki umiejscowione wokół ust lub w okolicy fałdów nosowo-wargowych oznaczają, że nasza skóra traci elastyczność i kolagen. Z wiekiem zmarszczki te stają się bardziej widoczne, ponieważ wiązadła wokół ust oraz brody stają się luźniejsze, co sprawia, że kwas tłuszczowy znajdujący się w naszych policzkach obwisa. Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec temu procesowi lub go spowolnić. Można także sprawić, że już istniejące zmarszczki staną się mniej widoczne. Jest wiele masek oraz olejów, które możesz stosować w celu wygładzenia i napięcia skóry a także, aby zapobiegać pojawianiu się nowych zmarszczek. Większość masek należy trzymać na twarzy przez około 10-20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

Kapusta zawiera beta karoten, witaminę C oraz selen. Sok z kapusty ma właściwości napinające luźną skórę i mięśnie, a także pomaga opóźnić oznaki starzenia. Możesz uzyskać sok łamiąc liście kapusty. Dodaj do niego miód i taką miksturę wmasuj w skórę wokół ust.

Przetnij cytrynę na pół i przykładaj ją do skóry w miejscu, w którym znajdują się zmarszczki. Zabieg ten może pomóc, ponieważ kwas znajdujący się w cytrynie napina skórę, a witamina C neutralizuje wolne rodniki.

Aloes odżywia i naprawia skórę, ponieważ zawiera witaminę E, która poprawia napięcie oraz nawilżenie skóry, podobnie jak witamina C.

Maska wykonana z rozgniecionego owocu awokado, miodu i jogurtu pozostawiona na twarzy na 20 minut pomoże nawilżyć i wygładzić cerę.

Awokado, żółtko jaja i miód również działają świetnie, ponieważ awokado zawiera witaminę E, jajka napinają skórę a miód pobudza krążenie.

Olej z witaminą E może być delikatnie nakładany na skórę okolic ust i pozostawiony na 10 minut.

Olej kokosowy działa jak przeciwutleniacz oraz substancja nawilżająca i może być pozostawiony na skórze przez noc.

Ostatni punkt to ćwiczenia, które możesz wykonywać, aby wzmocnić mięśnie twarzy.

Jedno z nich polega na tym, że przytrzymujesz palcami wskazującymi kąciki ust a następnie za pomocą mięśni znajdujących się wokół ust starasz się te kąciki przysunąć jak najbliżej do siebie. Opór stawiany przez palce ma ci to utrudnić. Następnie rozluźnij twarz i powtórz ćwiczenie ok. 25 razy.

Inne ćwiczenie polega na zdecydowanym uciskaniu miejsca, w którym podczas uśmiechu powstają zmarszczki. Następnie należy przez pięć sekund szeroko się uśmiechać rozchylając usta. Wykonaj 30 powtórzeń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama