Reklama

Domowe sposoby na poparzenia słoneczne

Lato zbliża się milowymi krokami i temperatury rosną z dnia na dzień, dlatego nietrudno o poparzenia słoneczne. Co zrobić, gdy przesadzimy z opalaniem albo zapomnimy się posmarować kremem z filtrem i nasza skóra nie dość, że zyska czerwony kolor, to jeszcze będzie obolała i spuchnięta? Złote czy cudowne środki w tym przypadku nie istnieją, ale z pewnością możemy złagodzić ból i przyspieszyć regenerację poparzonej skóry. Pomogą nam w tym domowe maseczki, ziemniaki, kefir czy soda oczyszczona. Poniżej prezentujemy sprawdzone sposoby.

Maseczka na poparzenia słoneczne:

Potrzebne składniki:

- 1 łyżka mąki

- 1 łyżka jogurtu naturalnego

- ½ łyżeczki kurkumy w proszku

- 1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny

- 1 łyżeczka miodu

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki starannie mieszamy w szklanej miseczce. Gotową pastę nakładamy na skórę rąk i twarzy, a następnie pozostawiamy ją na 20 minut. Po upływie zalecanego czasu, zmywamy maseczkę letnią wodą. Gotową maseczkę możesz przechowywać w lodówce, w szczelnie zamkniętym pojemniku przez tydzień.

Ziemniaki a poparzenia słoneczne

Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom ziemniaki pomagają w odbudowie zniszczonych komórek i przyspieszają proces jej regeneracji. Jak ich użyć? Wystarczy, że przyłożysz do skóry plasterki ziemniaków albo surowe puree. W tym drugim przypadku wystarczy, że zetrzesz ziemniaki na drobnej tarce. Efekt tego prostego zabiegu miło cię zaskoczy.

Niezastąpiony kefir

Kolejny sposób na poparzenia słoneczne jest doskonale znany naszym babciom. Mowa o kefirze, który wyjątkowo zbawiennie wpływa na naszą skórę. Nie tylko obniża wysoką temperaturę ciała i przywraca skórze prawidłowe pH, ale też doskonale ją nawilża i tworzy cienką warstewkę chroniącą skórę przed mikroorganizmami. Pamiętaj też, że kefir może śmiało zastąpić maślanka, zsiadłe mleko, jogurt naturalny, a nawet mleko.

Soda a poparzenia słoneczne

Ulgę poparzonej skórze przyniosą także kompresy z sody oczyszczonej. Jak je przygotować? Wymieszaj sodę oczyszczoną z wodą i w gotowej mieszance zamocz gazę.Gotowy kompres nakładaj na skórę. Skutki poparzeń słonecznych może złagodzić też kąpiel w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Aby metoda przyniosła pożądane rezultaty, po wyjściu z wanny spłucz ciało wodą i pozostaw skórę do samoistnego wyschnięcia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama