Reklama

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Lato to moment, w którym pozbywamy się pełnych butów i zakładamy sandały lub japonki. Niestety jeśli stopa, a w szczególności paznokcie nie wyglądają zbyt dobrze, czujemy się niezbyt komfortowo w odkrytych butach. Jednym z głównych powodów, przez który musimy zrezygnować z ulubionych sandałów, jest grzybica paznokci. Nieleczona może utrzymywać się przez bardzo długi czas i sprawić, że paznokcie będą wyglądały nieestetycznie. Dodatkowo może szybko rozprzestrzenić się po całej stopie i powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Na rynku jest dostępnych wiele środków chemicznych w sprayu, kremie czy żelu, jednak działają one tylko miejscowo i często krótkotrwale.

Jak pozbyć się grzybicy raz na zawsze?

W takim właśnie momencie natura przychodzi nam z pomocą i oferuje naturalny sposób, dzięki któremu możemy pozbyć się grzybicy stóp i paznokci. Oczywiście proces likwidacji grzyba nie jest taki łatwy i może zając trochę czasu, jednak już po kilku zastosowaniach serum poczujesz ulgę. Efekty zauważysz w momencie, kiedy paznokieć całkowicie odrośnie i zastąpi żółty, popękany, który nie wyglądał dobrze. Cały proces może trwać nawet do dwóch miesięcy, w zależności od tego, jak szybko rosną paznokcie. Jednak mając do wyboru chemiczny środek z apteki, który nie dość że kosztuje majątek, to jeszcze działa krótkotrwale, lepiej poczekać dwa miesiące i pozbyć się problemu raz na zawsze.

Naturalne serum na grzybicę

Naturalne serum na grzybicę paznokci ma w swoim składzie olej neem, który ma bardzo silne właściwości przeciwgrzybicze. Jest to także sprawdzony środek na opryszczkę, ponieważ oprócz właściwości przeciwgrzybicznych, posiada także właściwości przeciwwirusowe. Dodatkowo do głównych składników serum należy jeszcze olejek z drzewa herbacianego, który również łączy wszystkie te cechy co olej neem, czyli jest przeciwgrzybiczny, przeciwwirusowy i antybakteryjny. W połączeniu wszystkie te składniki dają świetną broń do walki z grzybicą. Jakich składników oprócz oleju neem i olejku z drzewa herbacianego potrzebujemy? Przepis znajdziecie poniżej.

Składniki:

- 25 ml oleju neem

- 5 ml olejku z drzewa herbacianego

- 3 krople olejku z lawendy

- 3 krople olejku z igieł jodły (może być olejek z jodły syberyjskiej)

- 3 krople olejku pieprzowego

Jak przygotować olejek?

Najlepiej połączyć wszystkie składniki po kolei, wlewając je do szklanej buteleczki z pipetą i dokładnie je wymieszać. Pamiętaj, aby przed każdym użyciem wstrząsnąć buteleczką. Serum należy stosować rano i wieczorem, do momentu całkowitego zniknięcia oznak grzybicy. Jeśli tylko chcesz, możesz stosować serum raz na jakiś czas w celu ochrony paznokci przed infekcją, szczególnie dotyczy to osób, które regularnie korzystają z basenu czy siłowni, gdzie o infekcje nie trudno. Serum jest na tyle proste i tanie w wykonaniu, że możemy je stosować bez problemu i raz na zawsze zapomnieć o grzybicy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama