Reklama

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami są problemem wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Za ich powstawanie odpowiada wiele czynników, takie jak zbyt mała ilość snu w ciągu doby, przemęczenie, nadużywanie wyskokowych trunków czy niedobory witamin lub alergie. Czasami cienie pod oczami mogą być również oznaką chorób, takich jak cukrzyca, anemia, ale są również wynikiem zwykłego kataru. Niestety, niektóre osoby mają także predyspozycje do ich powstawania, dlatego trzeba nauczyć się z nimi żyć oraz skutecznie je maskować. Co pomoże na cienie pod oczami?

Reklama

Znajdź przyczynę

Aby skutecznie rozprawić się z cieniami pod powiekami, należy znaleźć przyczynę ich powstawania. Jeśli zdarza ci się zarywać noce, pamiętaj o częstszym odpoczynku. Warto również ograniczyć spożywanie trunków. Gdy wydaje ci się, że prowadzisz zdrowy tryb życia, pójdź do specjalisty, który pomoże zdiagnozować przyczynę i skutecznie wdrożyć leczenie. Nie zapominaj o racjonalnym odżywianiu się oraz piciu dużej ilości płynów.

Proste metody na cienie pod oczami

Jeśli cienie pod oczami są bardzo widoczne, może spróbować je rozjaśnić. Po przebudzeniu przyłóż do skóry pod powiekami kostkę lodu (owiniętą w chusteczkę) lub zimne łyżki stołowe. Zimno pomoże obkurczyć naczynia krwionośne, a także delikatnie je rozjaśnić. Dobrym sposobem jest przyłożenie na kilkanaście minut plasterków ogórka, surowego ziemniaka albo ostudzonych torebek zaparzonej, czarnej herbaty.

Pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji

Choć makijaż jest sprzymierzeńcem każdej kobiety i w sprytny sposób można zamaskować wszelkie niedoskonałości, to mężczyźni mają trochę utrudnione zadanie. Wszyscy, niezależnie od płci, powinni sięgać po kosmetyki pielęgnacyjne, które poprawią stan skóry wokół oczu. W aptekach i drogeriach bez problemu można kupić specjalne kosmetyki, ale warto sięgnąć zwłaszcza po te, które mają w składzie witaminę E, kofeinę, a także wyciągi z rumianku lub aloesu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama