Reklama

Dlaczego warto myć twarz w wodzie gazowanej?

Dokładne oczyszczenie twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji i higieny naszej skóry. By odpowiednio przeprowadzić ten zabieg, często stosujemy drogie kosmetyki lub uciekamy się do skomplikowanych czynności, zapominając, że istnieją jeszcze skuteczne naturalne sposoby pielęgnacji. Jednym z nich jest oczyszczanie skóry wodą gazowaną. Być może cię to zdziwi, ale mycie twarzy wodą gazowaną może działać na skórę lepiej niż niejeden drogi kosmetyk. Poniżej przedstawiamy zalety tej oryginalnej metody pielęgnacji.

Reklama

Technika mycia twarzy wodą gazowaną wywodzi się z kultury japońskiej, w której kobiety słyną z pięknej i nieskazitelnej cery. Ten sposób oczyszczania twarzy posiada wiele korzyści dla kondycji i zdrowia naszej skóry.

Korzyści płynące z oczyszczania twarzy wodą gazowaną:

Wzmocnienie i ujędrnienie skóry

Dzięki styczności z wodą gazowaną, komórki skóry znajdujące się pomiędzy włóknami kolagenowymi twarzy stają się jędrniejsze i bardziej sprężyste. W konsekwencji, nasza skóra wygląda młodo i wolniej się starzeje.

Głębokie oczyszczenie

Bąbelki zawarte w wodzie gazowanej doskonale oczyszczają pory skóry oraz skutecznie usuwają zanieczyszczenia i bakterie, nie powodując podrażnień. Dzięki temu, skóra pozostaje idealnie oczyszczona i świeża. Woda gazowana potrafi także skutecznie usunąć makijaż.

Gaz zmniejsza opuchliznę twarzy

Mycie twarzy wodą gazowaną może zmniejszać również opuchliznę. To dlatego, że tlen zostaje dostarczony do organizmu bezpośrednio z bąbelkami.

Poprawia krążenie krwi

Woda gazowana poprawia również krążenie krwi w skórze, zmniejszając ryzyko pojawienia się zmarszczek. Dzięki kąpieli w gazowanej wodzie skóra jest również jaśniejsza i bardziej promienna.

Nadaje się do każdego typu cery

Ten skuteczny zabieg nadaje się do każdego typu cery i na pewno nie pozostawi na niej niemiłych niespodzianek.

Jak prawidłowo oczyścić skórę wodą gazowaną?

Do wykonania zabiegu oczyszczającego potrzebujesz:

• litr wody gazowanej;

• dużą miskę (w której zmieścisz twarz);

• tonik.

Wlej niecały litr wody do miski, a następnie dolej niewielką ilość wody z kranu. Następnie dodaj do miski kilka kropel toniku, który podczas zabiegu dodatkowo odświeży naszą skórę. Teraz przyszedł moment na najważniejszą część. Zanurz powoli twarz w misce. Mocz ją przez około 15 sekund. Następnie osusz skórę delikatnym ręcznikiem. Jeśli czujesz, że twoja skóra nie jest wystarczająco dobrze oczyszczona, powtórz zabieg. Na koniec nałóż na twarz krem nawilżający, który utrzyma efekt oczyszczenia. Warto zapamiętać, że takiego zabiegu nie powinno się stosować częściej niż dwa razy w tygodniu.

Oprócz kąpieli w misce, z wody gazowanej łatwo przygotujesz także domowy tonik oczyszczający, który możesz stosować już częściej, niż tylko dwa razy w tygodniu. Wystarczy, że pojemniczek z dozownikiem lub spryskiwaczem do połowy napełnisz wodą gazowaną, a następnie dopełnisz wodą z kranu i kroplami toniku. Twój domowej roboty tonik jest gotowy! Teraz, śmiało możesz zabrać go w podróż lub do torebki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama