Reklama

Dlaczego lepiej stosować gaziki niż płatki kosmetyczne?

W oczyszczaniu naszej skóry ważny jest nie tylko kosmetyk, który stosujemy, ale także materiał, jakiego używamy do tej czynności. Obecnie, najpopularniejsze niewątpliwie są płatki kosmetyczne. Kobiety dobierają ich kształt i grubość wedle swoich upodobań. Okazuje się jednak, że pokochane przez większość kobiet bawełniane płatki, nie są wcale tak zdrowe i bezpieczne jak nam się wydaje. Wykonane ze słabej jakości materiału, mogą powodować uczulenia i podrażnienia skóry. Nie jesteśmy jednak skazane na ich stosowanie! Dermatolodzy podkreślają, że doskonałą i przede wszystkim zdrowszą alternatywą są gaziki. Poniżej udowadniamy dlaczego.

Reklama

Gaziki niejałowe, bo to ten rodzaj powinno się stosować do oczyszczania skóry, obecnie polecane są przez większość dermatologów i tzw. skin coachów. Specjaliści od pielęgnacji skóry szczególną uwagę zwracają na naturalne składniki, z których gaziki są wykonane. To one sprawiają, że nasza skóra nie musi obawiać się konfrontacji z chemicznymi substancjami, które bywają dodawane do bawełnianych płatków kosmetycznych. Gaziki są delikatne w dotyku, nie powodują podrażnień i nie zatykają porów. To jednak tylko namiastka ich dobroczynnych właściwości.

Dlaczego do oczyszczania skóry warto stosować gaziki?

Bezpieczeństwo

Gaziki zostały stworzone do opatrywania i odkażania ran oraz do stosowania ich w zabiegach chirurgicznych. Siłą rzeczy musiały być wykonane z zachowaniem najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa. Ze względu na to, że nie posiadają one substancji drażniących naszej skóry, są dla niej bezpieczne. Dzięki temu nadają się do każdego typu skóry, szczególnie zaś do tej wyjątkowo wrażliwej.

Są delikatne dla skóry. Nie podrażniają jej

Gaziki wykonane są w 100 procentach z naturalnych bawełnianych niteczek. Dla naszej skóry są zatem wyjątkowo delikatne i miękkie. Oczyszczanie twarzy gazikami powinno sprawiać wyłącznie przyjemność.

Skuteczniej oczyszczają

Z racji tego, że gaziki są bardzo chłonne, dużo lepiej oczyszczają cerę niż płatki kosmetyczne. Powierzchnia wykonana z bawełnianych nitek efektywniej wchłania preparaty kosmetyczne i zanieczyszczenia, które napotka na naszej skórze. Efekt? Doskonale oczyszczona skóra!

Są hipoalergiczne

Ze względu na brak jakichkolwiek chemicznych substancji w ich składzie nie uczulają i stanowią doskonały produkt dla alergików, osób z trądzikiem czy cerą wrażliwą. Ponadto, są niezwykle higieniczne.

Korzystna cena

Gaziki niejałowe to na pewno atrakcyjny produkt również ze względu na swoją cenę. Są po prostu bardzo tanie. 100 sztuk kupisz już za około pięć złotych.

Ponadto, gaziki są bezpieczne dla środowiska, podczas użycia nie rwą się i nie pozostawiają zbędnych kłaczków. Zapewniają również pełen komfort w trakcie oczyszczania twarzy.

By dokładnie wykonać demakijaż przy użyciu gazików, musimy zaopatrzyć się w takie, które są naprawdę dobrej jakości. Powinny być niejałowe, najlepiej 17-nitkowe i o gęstym splocie. Dzięki temu, że gaziki są całkowicie wolne od chemicznych, szkodliwych dla naszej skóry substancji, nie musimy obawiać się, ze pozostawią nieestetyczne niespodzianki na naszej twarzy. Dla zdrowia i bezpieczeństwa naszej skóry, warto zatem zdecydować się na zamianę bawełnianych płatków kosmetycznych na w pełni naturalne i nieszkodliwe gaziki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama